מעצרו של גטאס הוארך בארבעה ימים

חבר הכנסת שנעצר הובא להארכת מעצר בבימ"ש השלום בראשון לציון. הח"כים מבל"ד, זחאלקה וזועבי, השתתפו בדיון: "רדיפה פוליטית".

תגיות: באסל גטאס
חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשע"ז | עודכן: 10:10

בית משפט השלום בראשון לציון האריך (יום ו') בארבעה ימים את מעצרו של חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) שנעצר אמש בחשד להברחת טלפונים למחבלים כלואים.

גטאס שהה הלילה בבית המעצר ניצן. לדיון בבית המשפט הגיעו גם חבריו של גטאס במפלגת בל"ד, ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשישה ימים.

השופט מנחם מזרחי קבע כי "בשלב זה רחוקה הדרך לקבוע אם קיים חשד סביר לעבירה על חוק המאבק בטרור", אך כי קיים חשש ששחרור גטאס יפגע בשלום הציבור ועלול לשבש את החקירה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בעקבות המעצר כי "המשטרה תפעל בנחישות ובנחרצות למיצוי הדין עם ח"כ גטאס בשל מעשיו החמורים. מי שמבריח מכשירי סלולר לרוצח בכלא מבין היטב שהשימוש בהם עלול לגרום למעשי טרור ורצח נוספים ולכן הוא מסוכן לציבור ומקומו בכלא".

בבל"ד, מפלגתו של גטאס, טענו כי "ישראל בוחרת בהסלמה נגד ערבים. זהו צעד חסר תקדים בחומרתו, שאין לו כל הצדקה. המעצר הוא חלק בלתי נפרד ממסע רדיפת הפעילות הפוליטית של בל"ד ושל המפלגות והתנועות הפוליטיות הערביות.

"מעצרו של ח"כ גטאס הוא צעד נקמני שנעשה באווירה של עוינות גוברת נגד הציבור הערבי והסתה פרועה נגדו שמוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו. יש להדגיש - סוגיית האסירים הפוליטיים היא סוגיה כאובה, אנושית ומוסרית ועל כך יש קונצנזוס מקיר לקיר ברחוב הערבי. בעניין זה לא נקבל את השיח הציוני ולא ניתן להכפיש את גטאס", אמרו במפלגתו.