הרב דרוקמן עם נתניהו
הרב דרוקמן עם נתניהו צילום: קובי גדעון. פלאש 90

14 מתוך 15 חברות מועצת הביטחון של האו"ם הצביעו בעד ההצעה המגנה את ההתנחלויות וקובעת שהן אינן חוקיות, הצעה שהוגשה על ידי מלזיה, ניו זילנד ונצואלה וסנגל.

בראיון ליומן ערוץ 7 מתייחס הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא, להחלטה ולצעדים הנדרשים כעת מממשלת ישראל בעקבות ההחלטה.

הרב דרוקמן קובע כי להחלטה "יש משמעות מיוחדת בחנוכה. להחלטה המרושעת והשקרית הזו שהתקבלה בחנוכה ניתנה כבר תשובה לפני 2000 שנה וגם היא קשורה לחנוכה. כך מובא בספר החשמונאים. אנטייוכוס שלח לשמעון החשמונאי לאמר לו 'אתם לכדתם את יפו ואת גזר ואת המצודה אשר בירושלים והם ערי מלכותי ואת גבולי הארץ השימותם ונחלתי שמתם לחרבה ועל ערי ממשלתי תשתררו, ועתה השיבו לי את הערים אשר לקחתם', כך הוא אומר לשמעון החשמונאי ושמעון החשמונאי משיב לו 'לא ארץ נכריה לקחנו, ולא ברכוש נוכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אוייבנו בעת מן העיתים בלא צדק נכבשה. ואנחנו כאשר הייתה לנו עת, השיבונו, את נחלת אבותינו'. זוהי התשובה האמיתית שחייבת להינתן עכשיו בחנוכה על החלטה מרושעת ושקרית שכזו".

"אני פונה לראש הממשלה שהוא ישיב בגאון את תשובתו של שמעון החשמונאי, וישתמש במנהיגותו לבטא את הדבר הזה באופן מעשי על ידי החלה מיידית של הריבונות הישראלית לפחות על כל שטחי C, כפי שעשה מנחם בגין לגבי רמת הגולן. זה מתבקש במלאת חמישים שנה לשובנו לחלקי מולדת אלה. זו תהיה המתנה הגדולה ביותר לעם ישראל לרגל היובל לשובנו לחלקי מולדת אלה".

ממשיך הרב דרוקמן בפנייה לראש הממשלה ואומר: "אני פונה לראש הממשלה ואומר לו - אתה מסוגל לעשות זאת, ההשגחה העליונה נתנה לך את הזכות הזו, שאתה תהיה מי שיעשה זאת. חזק ואמץ".

בדבריו מסכים הרב דרוקמן לכך שאמירה זו, בנוסח דברי שמעון החשמונאי, צריכה להיאמר בראש ובראשונה כלפי פנים, בעיקר לנוכח סימני השאלה שרבים בישראל מניחים על עצם זכותנו על הארץ.

"הכול מתחיל בפנים. אין ספק שאילו היינו בפנים אחרת, כפי שהיינו לפני חמישים שנה לא הייתה שום בעיה. לפני חמישים שנה כשחזרנו לארץ חיינו היינו צריכים מיד להכריז שחזרנו הביתה ואף מדינה לא הייתה פוצה פה ומצפצפת, אבל התחלנו לגמגם.

''הכול מתחיל בבית, אבל עברו חמישים שנה והציבור שמבין שהארץ הזו שלנו חזק וגדל, והעובדה היא הממשלה הנוכחית שמורכבת מציבור שהוא סובר שהארץ הזו היא שלנו ומתנגד לחלוקתה. אז כמו שבגין עשה לגבי רמת הגולן, בכוחה של הממשלה הנוכחית לעשות זאת. כמו שראש הממשלה נאבק בכל כוחו בקשר להסכם עם איראן, כך הוא צריך להפעיל את מלוא שיעור קומתו בנושא זה כדי שמעז ייצא מתוק".

הרב דרוקמן נשאל אם דבריו של ראש הממשלה באחרונה אודות הצורך במתווה שתי המדינות מלמדים על כך שאין בכוחו של נתניהו לנהוג כפי שהרב קורא לו לנהוג. "אני לא יכול לרדת לנבכי לבבו, אבל אני רוצה להאמין שהוא יודע שהארץ הזו שלנו והוא רוצה בזה. הוא היה נתון ללחצים בינלאומיים, אבל עכשיו יש הזדמנות – מצד אחד ההחלטה השקרית והמרושעת באו"ם ומצד שני השלטון החדש בארצות הברית. זו הזדמנות לצעד היסטורי שההיסטוריה תדע להעריך אותו בצורה האמתית ביותר".