הגדלה בתקציב ארגוני הנוער

הגדלת התקציב תכלול את הרחבת הפעילות של כלל ארגוני הנוער, בהם: נוער מד"א, בנות בתיה, צופי השלום ואף "הנוער הגאה" (איגי).

רעות הדר , כ"ה בכסלו תשע"ז

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: חזקי ברוך

בהנחיית שר החינוך, נפתלי בנט, משרד החינוך הגדיל את תקציב ארגוני הנוער בעוד 10 מיליון שקלים, כך שהתקציב הכולל יעמוד על 45 מיליון שקלים.

הגדלת התקציב תכנס לתוקפה כבר החודש, ותכלול את הרחבת הפעילות של כלל ארגוני הנוער, בהם: נוער מד"א, אחרי, בנות בתיה, ארגון נוער לתת, צופי השלום ו"הנוער הגאה" (איגי). במשרד הודו גם לח"כ מירב בן ארי (כולנו) אשר סייעה ותרמה לקידומו של המהלך.

ההחלטה בדבר תוספת התקציב לארגוני הנוער מהווה חלק ממדיניות המשרד, אשר מתמקדת בהעמקה ובהרחבה של החינוך הבלתי פורמלי, בעידוד מעורבותם של בני נוער לקחת חלק במסגרות חינוכיות ערכיות, ובכלל זה בארגוני הנוער.

בעניין זה ציינו במשרד, כי הפעילות והערכים אשר מקדמים ארגונים אלה מהווים תרומה משמעותית וחשובה לחברה בישראל בכלל ולבני הנוער בפרט. בפעילותם הם מחזקים את האהבה לארץ, מעודדים דו קיום, סובלנות, צמצום פערים חברתיים, טיפוח מנהיגות, דמוקרטיה, אחריות ומעורבות חברתית.

במהלך השנים האחרונות פעילות זו זוכה לצמיחה, ולעניין רב מצד בני נוער אשר מעוניינים לקחת חלק בחיי הקהילה והחברה ולהיות נערים מובילים ומשפיעים. הדבר בא לידי ביטוי בגידול הרב שחל במספר החניכים שלוקחים חלק בארגוני הנוער. גידול שהניב עשרות אלפי חניכים חדשים.

במשרד החינוך ציינו, כי הגדלת התקציב לשנת 2016 תאפשר השתתפות קבועה של ילדים ובני נוער בפעילות ערכית חברתית איכותית וכן תאפשר לארגוני הנוער להמשיך ולהרחיב את פעילותם ולקלוט לשרותיהם עשרות אלפי חניכים חדשים מדי שנה. הרחבת הפעילות תתמקד ביישובי הפריפריה החברתית והגאוגרפית ותלווה בכלי בקרה ובוועדה מקצועית שתוודא כי המטרות והיעדים הושגו.

שלומי קסטרו מנכ"ל מועצת ארגוני הנוער אמר כי הגדלת תקציב ארגוני הנוער בכ-10 מיליון ₪, מסייעת באופן מיידי לכלל הארגונים ומאפשרת קליטה של חניכים חדשים והרחבה משמעותית של הפעילות. ''אנחנו רוצים להודות לשר החינוך נפתלי בנט ולח"כ מירב בן ארי על תמיכתם ופעולותיהם להגדלת תקציב ארגוני הנוער".

שר החינוך נפתלי בנט אמר כי ״חינוך לערכים חשוב לא פחות מחינוך למדעים. לכן הגדרתי מיד עם כניסתי לתפקיד את החינוך לערכים כאחד מארבעת היעדים שלנו במשרד החינוך. אני מאמין מאד בארגוני הנוער כמי שמובילים ומקדמים את החינוך לאהבת הארץ, תרומה למדינה ולחברה וגיוס משמעותי לצה״ל. ארגוני נוער מכל המגזרים בונים מסגרות אחה״צ איכותיות וערכיות לילדים ובני נוער.

''לכן מיום כניסתי לתפקיד הגדלנו את תקציבם מ- 19 מלש״ח ל- 45 מלש״ח! זאת לצד הגדלה משמעותית גם של מסגרות החינוך הבלתי פורמאלי הנוספות ובהן: תנועות הנוער, המכינות הקדם צבאיות, שנות השירות ותחום השל״ח והטיולים. אנחנו נבנה כאן דור על ציונות ומצוינות. מצוינות במתמטיקה, אנגלית ומדעים אך לא פחות מכך חדור בערכי הציונות״, הוסיף.