מנכ''ל אם תרצו מתן פלג
מנכ''ל אם תרצו מתן פלג צילום: אור אלכסנברג

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג פנה היום (ראשון) ליו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני בבקשה למנוע את בחירתו של איש השמאל אורי זכי למנהל מחלקת מפעלים בהסתדרות הציונית.

זכי כיהן בעבר כמנכ"ל ''בצלם'' ארה"ב, יו"ר ''צעירי מרצ'' ויועץ ליו"ר המפלגה יוסי ביילין. מכתבו של מתן פלג נשלח להסתדרות הציונית בעקבות כוונתה לאשר מחר את מינוי של זכי למנהל המחלקה למפעלים ציוניים.

בפנייתו לדובדבני כתב מנכ''ל "אם תרצו" כי "בימים אלו בהם מציין העם היהודי את חג החנוכה, החג בו נוהגים לברך 'בימים ההם בזמן הזה', ראוי לזכור שמרד המקבים פרץ על רקע סנקציות שנכפו על העם היהודי באמצעות גורם מדינתי זר- אנטיוכוס, בעידוד והובלה של מיעוט אליטיסטי קטן בעם אשר כונה אז 'המתייוונים'.

"עלינו לעמוד על כך שבזמן הזה, כמו בימים ההם, העם היהודי יגנה כל פניה לאומות העולם במטרה להטיל סנקציות על העם היושב בציון, וכל כפייה זרה על רצונו החופשי של עם ישראל".

פלג הוסיף כי "ההסתדרות הציונית העולמית לא יכולה לקלוט לשורותיה אדם ששימש כמנכ"ל ארגון בצלם בארה"ב, ארגון הקורא במופגן ובמפורש לסנקציות על מדינת ישראל במוסדות הבינלאומיים".

פלג ביקש לבטל את מינויו הצפוי של זכי. לדבריו: "אנו דורשים שלא תאשרו את מינויו של מר זכי בטרם יפרסם קריאה מיוחדת, גלויה לציבור, בכתב ובסרט וידאו, כי הוא מתנגד נחרצות למדיניות ארגון 'בצלם' שרק לאחרונה קרא העומד בראשה- חגי אלעד בבניין האו"ם, להתערבות בינלאומית נגד ישראל''.