דוד לוי נגד התנהלות נתניהו

שר החוץ לשעבר דוד לוי לראש הממשלה: חדול מהסנקציות נגד מדינות העולם, צריך לפעול בשום שכל.

אלירן אהרון , כ"ה בכסלו תשע"ז

שר החוץ לשעבר דוד לוי שקיבל הערב (ראשון) את פרס בגין, מתח ביקורת על התנהלות ראש הממשלה נתניהו בעקבות ההחלטה השערורייתית של האו''ם נגד ישראל.

כזכור, נתניהו זימן את שגריר ארה"ב בישראל לשיחת נזיפה ואף הורה לשרים שלא לטוס למדינות שהצביעו נגד ישראל.

דוד לוי אמר באירוע: "שיחדל מהסנקציות האלה נגד מדינות העולם. אם הכת את הקטנים, תכה גם את הגדולים - גם את סין, צרפת, אנגליה ואמריקה. צריך לעבוד בשכל".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת קרא בעקבות החלטת האו"ם לבסס את ירושלים כבירת ישראל, על-ידי הרחבת הבנייה, הגדלת התקציבים ופיתוח העיר. לדבריו, רק עיר חזקה ומשגשגת תוכל לעמוד מול רוחות הרוע הנושבות מן האו"ם.

ברקת ציטט בדבריו את ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין במליאת הכנסת בדצמבר 1966, לאחר החלטה אחרת של האו"ם נגד ישראל - "החלטת מועצת הביטחון ראויה לדחייה מוחלטת לא רק על ידי מדינת ישראל, אלא על ידי כל אדם בן-חורין ועל ידי כל אומה חפצת חיים".

ברקת קרא לממשל האמריקאי הנכנס להציב את שגרירות ארצות הברית בירושלים, ובכך להפוך את מגמת העוינות של האומות המאוחדות.

השר כחלון וראש העיר ברקת אמרו את הדברים באירוע השנתי להענקת פרס בגין לשנת תשע"ז שקיים מרכז מורשת בגין. הפרס הוענק השנה לשר לשעבר דוד לוי כאות הוקרה על מפעל חייו למען חיזוק החברה הישראלית ומדינת ישראל, וכן לפרויקט "תגלית" עבור חיזוק הקשר בין צעירי יהדות התפוצות למדינת ישראל, ליהדותם וקהילותיהם.

ראש מרכז מורשת בגין הרצל מקוב: "המשותף לכל מקבלי הפרס ואותות ההוקרה הוא שלפועלם הייתה תרומה לחיזוק העם, לזריעת תקווה ולנטיעת אמונה בצדקת דרכנו ובכוחנו. אירועי סוף השבוע האחרון הוכיחו לנו שוב, כי כמו ברוב הצמתים בהיסטוריה שלנו, בעת מבחן אין לנו לסמוך אלא על עצמנו בלבד, לא שאנו מאמצים את התזה 'שעם לבדד ישכון ולא יתחשב בעמים' ולא 'או''ם שמום' - יחסי החוץ וברית העמים הן זירות חשובות ומשמעותיות לנו, אבל גם הן תוכרענה על סמך עוצמתנו, נחישותנו ואחדותנו''.