הסערה המדינית עוד עשויה להגיע לשיא נוסף בטרם תום כהונת אובמה. כך מתריעים ומזהירים גורמי מקצוע מדיניים את שרי הממשלה.

בישיבת הממשלה שהתקיימה אתמול הציגו הגורמים המקצועיים חשש לפיו גם ביומו האחרון בבית הלבן עשוי נשיא ארה"ב היוצא, ברק אובמה, לפגוע בישראל.

החשש הוא שאובמה יקדם מהלך במועצת הביטחון של האו"ם, ובה ייקבעו קווי המתאר הנדרשים להסכם מדיני בין ישראל לפלשתינים, קווי מתאר שיהפכו למודל מדיני לסיום הסכסוך בהקמת מדינה פלשתינית, מודל מולו תתקשה ישראל להציג חלופה.

אנשי המקצוע הציגו חשש נוסף גם מועידת פריז המתוכננת להתקיים במהלך חודש פברואר ובה יוצג מתווה מדיני פרו פלשתיני שיתקבל גם הוא כמחייב.

הביקורת משמאל ממשיכה להישמע כלפי נתניהו גם הבוקר. יוסי ביילין הגדיר את התנהלותו כילדותית ומבוהלת, וכזו שבמו ידיו גורמת לבידודה של ישראל, שכן החרמת שגרירי מדינות כדוגמת סנגל או הענשת האו"ם או נזיפה בשגרירי צרפת ובריטניה מובילים בהכרח לבידודה של ישראל, לטעמו.

חבר הכנסת יאיר לפיד מבקר גם הוא את התנהלות נתניהו ודורש דיון מיחד בועדת החוץ והביטחון. לדבריו "ההחלטה של מועצת הביטחון מחייבת אותנו לבנות תכנית פעולה סדורה, מעשית ויסודית, שתמנע פגיעה בכלכלה הישראלית, בביטחון המדינה וביחסינו הבינלאומיים. מה שאנחנו צריכים כרגע זה לחזק את יחסי החוץ שלנו, לא להחליש אותם".