פוסטר הסרט קשר חופשי
פוסטר הסרט קשר חופשיתורת החיים

לאחר הצלחה ענקית בהקרנות הסגורות, הסרט ״קשר חופשי״ זמין עכשיו לצפייה ישירה באינטרנט.

רק לאחר שהשתתפתי בהקרנת הסרט ביישוב בו אני מתגורר הבנתי כמה הוא נגע לליבי. במהלך הסרט חוויתי צחוק ושמחה לצד בכי ואכזבה. חלופת הרגשות הקיצונית והאווירה המחשמלת שחווה הקהל הובילו אותי לשיחה מעמיקה עם בני, שיחה שלא הייתי זוכה לה אלמלא צפיתי בסרט.הסרט מספר את סיפורו של נער יתום, המחפש קשר אמיתי של אהבה. הצורך העמוק שלו באהבת אמת, יוצר קונפליקטים הולכים ומתעצמים עם הסביבה ובעיקר עם חברו הטוב - בחור "מבית טוב" שהולך ומתרחק מהדת. גם היחסים בינו לבין הוריו עומדים למבחן נוקב. הסרט מגלה כמה טפחים מהסודות והרגשות היותר עמוקים של בני הנוער ונוגע בנקודות הכי קשות של דורנו.

לכבוד ההשקה פניתי לעמיאור ארציאל במאי הסרט והתעניינתי בתולדות הסרט והסיבות להצלחתו: "מה קרה שאתם מעלים סוף סוף את הסרט לצפייה באינטרנט?" שאלתי.

"אחרי כל הקרנה של הסרט" סיפר עמיאור "היו פונים אלי כמה מהצופים, ושואלים היכן אפשר להשיג את הסרט. הם רצו את זה בשביל החברים, הילדים, ההורים, או בן הזוג. אז בסופו של דבר השתכנענו ועכשיו כל מי שרוצה יכול לצפות בצפייה ישירה באינטרנט.

עד כמה הסרט באמת הצליח בהקרנות הסגורות? עמיאור גילה כי "הסרט הוקרן בפני למעלה מ-12,000 איש ביותר מ-130 אולמות ברחבי הארץ. בדקנו את הנתונים - הסרט הזה עקף את רוב הסרטים הישראליים בכל הפרמטרים. מספר ההקרנות, כמות הצופים, והרווחיות שלו. רק פרמטר אחד היה נמוך – תקציב הסרט, שעמד על 10% מתקציב של סרט ישראלי ממוצע".

הסצנה שלטעמי התעלתה מעל כולן הייתה ברגע שהילד הקטן טופח ליאיר על היד. אני מנסה לשתף בתובנה הזאת את עמיאור אבל הוא מהסה אותי: "אל תגלה את ההמשך, זו סצנה שקשה להעביר אותה במילים, אבל עבור 70% מהצופים היא המרגשת ביותר."

קשר חופשי
קשר חופשיצילום: יח"צ קשר חופשי

עם כל הכבוד לסרט, הסצנה שבאמת מרגשת יכולה להתרחש רק בחיים האמתיים ואחת כזו אכן התרחשה מיד בסיומה של אחת ההקרנות.

"בהקרנה של הסרט בישיבה תיכונית בצפון" מספר עמיאור, "ניגש אלי נער, שסיפר לי שהוא יתום, ושהסרט הזה נתן לו כוחות עצומים להתמודדות. הוא כל כך ביקש שאתן לו דרך לראות את הסרט כשהוא רוצה, אך לא היה לי איך לתת לו את זה. שמרתי את הטלפון שלו ואחד הדברים הראשונים שעשינו לאחר העלאת הסרט היה להתקשר אליו כדי לתת לו גישה ישירה חינם."

בכי ודרמה אינם המאפיינים היחידים של הסרט. היו אפילו כמה אירועים מרגשים. אצל עמיאור זה מתבטא בעשרות אנשים המבקרים את הסרט מזוויות שונות ומוצאים לו פרשנויות אחרות משהו שלדברי עמיאור "רק ממחיש כמה שה' הוא הבמאי ואני רק עובד אצלו, וכך באמת מובן איך יכולים להיכנס לסרט כל כך הרבה דברים שלא חשבתי עליהם."

לצפייה בסרט לחצו כאן