דיכטר: הגיליוטינה לא הומצאה בישראל

יו"ר ועדת החוץ והביטחון מתייחס לועידה בצרפת שבה צפויה להתקבל החלטה נגד ישראל ומזכיר את מקורה של הגיליוֹטינה ואת תפקידה בצרפת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ז

דיכטר: הגיליוטינה לא הומצאה בישראל-ערוץ 7
הגיליוֹטינה
צילום: איסטוק

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר התייחס בשיחה עם רשת ב' למעורבותו של ממשל אובמה בהחלטה נגד ישראל במועצת הביטחון של האו"ם.

דיכטר סיפר כי "משלחת של הרש"פ הייתה בוושינגטון ונפגשה עם מזכיר המדינה 10 ימים לפני ההחלטה, היה שם סאיב עריקאת יועצו האישי של אבו מאזן ויו"ר מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. בנוסף התקיימה פגישה של השגרירה האמריקאית באו"ם עם השגריר הפלסטיני. מצרים משכה את ההצעה, אבל לא אלמן ארה"ב והם מצאו חליפים בדמות ארבע מדינות אחרות"

"ראש הממשלה מבין היטב שזה לא בהכרח הפיגוע האחרון ובזמן שנותר לממשל בארה"ב חשוב לוודא שלא יהיה פיגוע נוסף. מזכ"ל האו"ם הודה בעצמו שהם הגזימו עם הטיפול בישראל. לדעתי הגיע הזמן לשנות את המציאות הזו ולהפוך את הלימון ללימונדה"

על הוועידה הצפויה להתקיים בצרפת אמר דיכטר, "צרפת מיקמה את עצמה כאחת המדינות המתוסכלות באירופה. היא פרשה את חסותה על סוריה לאורך עשרות שנים, אולם כעת לא נוקפת אצבע כדי לעזור למאות אלפי ההרוגים והפצועים ומיליוני פליטים. היא מחפשת לעשות משהו שימצב אותה גבוה יותר מבחינה בינלאומית. בצרפת לא ילמדו אותנו פרק בהתנהלות נאותה, אני מזכיר שהגיליוטינה לא הומצאה בישראל".

הגיליוֹטינה הוא מכשיר חד אשר שימש להוצאה להורג בעריפה בצרפת. מדובר במתקן בעל סכין חדה וכבדה, אשר נופלת ועורפת את ראש האדם השכוב מתחתיה קשור, אל תוך סל.