"כדי להאיר בחוץ צריך ליצר אור פנימי"דוברות המשטרה

ארגון "עלי שיח" ערך טקס הוקרה בלשכתו של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, במטה הארצי של בירושלים.

במסגרת הטקס הוענקה למפכ"ל תעודת ״שכן טוב״ על ידי צעירים עם מוגבלויות המתגוררים בבית "עלי שיח" בירושלים.

המפכ״ל אלשיך אמר כי "כדי להאיר בחוץ צריך לייצר את האור הפנימי. המשטרה הולכת יד ביד עם קהילה, זו תפקידה. המשטרה שלנו היא משטרה של בן אדם לחברו ולכן הממשק שלנו עם הקהילה טבעי".

"החיבור עם אנשי ארגון ׳עלי שיח׳ הוא דוגמא לכך. זו משימתנו ואנחנו נמשיך לעשות זאת בשמחה גדולה תוך דאגה לאור הפנימי של כל אחד מאיתנו. ברוח חג החנוכה, אני מאחל לכולנו שיהיה פה אור גדול ושיהיה לנו מספיק אנרגיה על מנת להמשיך לפעול ולהאיר החוצה, דברי המפכ"ל.

בארגון אומרים כי התעודה שהוענקה למפכ״ל, מסמלת "הוקרה והערכה רבה על היותו שכן למופת המטפח קשרים אישיים עם הדיירים המיוחדים, על תרומתו הייחודית להעצמתם ושילובם המוצלח בסביבת מגוריהם".

הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר ארגון "עלי שיח" אמר, "אני מודה למפכ"ל על השכנות הטובה כלפי הדיירים המיוחדים של עלי שיח. הרגישות המיוחדת של המפכ"ל מסייעת להעצמת הדיירים ומהווה מודל ודוגמא לכל עם ישראל".

פרוייקט "שכן טוב" הוא פרי יוזמה של ארגון "עלי שיח" שמטרתה חיזוק הקשר עם השכנים של למעלה מ- 50 בתי "עלי שיח" בירושלים בהם מתגוררים דיירים עם צרכים מיוחדים.

הרעיון הוא לפעול להעמקת הקשר עם כמה שיותר מעגלים חברתיים סביב הבתים ולהסיר את "חומת חוסר ההיכרות".

במסגרת המיזם, מתקיימים מדי שנה בחג החנוכה בכל בתי "עלי שיח" טקסי "שכן טוב", במהלכם מוענקות תעודות לשכנים המצטיינים הדואגים לטפח קשרים חמים עם הדירות בכל ימות השנה, במגוון תחומים.