איך תקבלו את ביטוח הרכב הזול ביותר?

ביטוח לרכב הוא הוצאה משמעותית בתקציב המשפחתי.  היכנסו לאתר כדי ללמוד איך תוכלו להוזיל עלויות.

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ז

 איך תקבלו את ביטוח הרכב הזול ביותר?-ערוץ 7
ביטוח רכב
shutterstock

ביטוח רכב הוא הוצאה משמעותית בתקציב המשפחתי. בואו ללמוד על הדרך שבה אתם יכולים להוזיל עלויות וליהנות מחיסכון ניכר בהוצאות הביטוח.

רוב המשפחות בישראל מחזיקות ברכב אחד לפחות, יש משפחות המחזיקות גם שני רכבים ולמעלה מכך.

מעבר לעלות רכישת הרכב יש הוצאות אחזקת שוטפת, דלק, בדיקות וטיפולים, ואין לשכוח את נושא הביטוח. על פי חוק כל בעל רכב חייב לרכוש ביטוח חובה ובהתאם לשיקול דעתו ומאפייני ושווי הרכב עליו לרכוש גם ביטוחי רשות כמו צד ג' וביטוח מקיף. הוצאות הביטוח משתנות בהתאם לפרמטרים שונים, ועלולות להיות יקרות, לכן כדאי לדעת כיצד ניתן להוזיל את עלויות הביטוח ולרכוש פוליסה זולה יותר.

הוצאה של אלפי שקלים מדי שנה

אם אתם עומדים לחדש את ביטוח הרכב כדאי לכם לערוך סקר שוק מקיף מאחר שיש הבדלים משמעותיים בין חברות הביטוח. באמצעות השוואת מחירים תוכלו לגלות כי יש פער עצום בין חברות הביטוח העלול להסתכם באלפי שקלים.

כיום בעידן האינטרנט ניתן בלחיצת כפתור להשוות הצעות בין חברות הביטוח, אך חשוב לזכור כי לא כל החברות משתתפות באתרי ההשוואה למיניהם, לכן חשוב לפנות גם ישירות לחברות הביטוח הישיר כדי לקבל הצעת מחיר. כמו כן, מומלץ לבקר באתר של משרד האוצר כדי להשוות מחירי ביטוח חובה.

מהם הפרמטרים העיקריים המשפיעים על עלות הפוליסה?

כדאי לדעת כי ישנם שלושה פרמטרים עיקריים המשפיעים על עלות ביטוח הרכב: סוג הרכב ושוויו, מאפייני הנהג, מקום מגורים. מאפייני הנהג כוללים בין היתר פרמטרים כמו גיל ומין, כאשר ביטוח רכב לנהג חדש או צעיר יקר בהרבה מפוליסה לנהג ותיק ומנוסה, כמו כן כדאי לדעת כי נשים זוכות לפוליסה זולה יותר בחברות ביטוח מסוימות.

גם שווי המכונית משפיע על המחיר, ככל שהמכונית יקרה וחדשה יותר כך צפוי הביטוח להיות יקר יותר. עם זאת, ישנם דגמים הנחשבים לפופולריים יותר בקרב גנבי הרכב, לכן צפוי כי מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר, בעיקר במקומות מועדים לפורענות. כך לדוגמה אם אתם גרים בבאר שבע בבית צמוד קרקע וללא חניה פרטית סגורה, כדאי שתדעו כי חברות הביטוח לא ימהרו לבטח אתכם, ואם כן צפו להצעה יקרה.

עבר ביטוחי הנכלל במאפייני הנהג משפיע ישירות על עלות הפוליסה, נהג זהיר צפוי ליהנות מביטוח רכב זול בהרבה בהשוואה לנהג בעל עבירות תנועה רבות, שלילות רישיון ובהשוואה לנהגים שתבעו את הביטוח בשלוש השנים האחרונות. לכן, כדי להוזיל את עלויות הביטוח לרכב שלכם עליכם להקפיד על נהיגה נכונה ובטוחה, ולהימנע ככל הניתן מתאונות המחייבות תביעה של חברת הביטוח.

הוזלת הפוליסה באמצעות השמטת סעיפים לא רלוונטיים

חשוב להתמקח עם חברות הביטוח כדי להוזיל את עלויות הפוליסה. כמו כן, יש לקרוא היטב את סעיפי החוזה ולדרוש מחיקת סעיפים שלא רלוונטיים עבורכם אך מייקרים את ההצעה. כך לדוגמה, אם רק נהג אחד עומד לנהוג ברכב אין טעם לרכוש פוליסה לכל נהג.

אם תסכימו לתקן את הרכב שעובר תאונה במוסכי הסדר תוכלו להוזיל את הביטוח, כמו כן אפשר להעלות את גובה ההשתתפות העצמית כדי להוזיל את עלות הפוליסה.

המאמר נכתב באדיבות אתר צוק ביטוח רכב