לרגל החג: פוטין בירך את יהודי רוסיה

פוטין נועד עם הרב לאזר ואמר, "אני רוצה לברך אותך ואת כל יהודי רוסיה לכבוד החג". פוטין הוסיף כי עם ישראל שורד בזכות המסורת.

חיים לב , כ"ט בכסלו תשע"ז

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נועד השבוע עם רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר לרגל חג החנוכה בלשכתו שבקרמלין, במרכז העיר מוסקבה.

"אני רוצה לברך אותך ואת כל יהודי רוסיה לכבוד חג החנוכה ולאחל כל טוב, לך, לבני משפחתך, בני העמים וכל יהודי רוסיה", איחל פוטין.

פוטין הוסיף, "אני חייב לומר, שיש התפתחות טובה מאוד ברוסיה, בתי כנסת חדשים ומרכזים יהודים חדשים נפתחים, ועל כך אני מודה לכם מאוד. אני מקווה כי העבודה המשותפת שלנו, תימשך ותגבר הלאה. עמים רבים היו ונעלמו, אך עם ישראל שורד דור אחר דור מזה אלפי שנים. בטוחני, שזה אך ורק בגלל שמירת התורה והמצוות, וההקפדה על מסורת ישראל בכל הדורות ובכל התנאים".

"אני רוצה להודות לכם שוב, על פיתוח הקהילות היהודיות והגברת הפעילות היהודית בכל התחומים ולכל הגילאים, כאן ברוסיה מדינתנו", הוסיף.

בפגישה השתתף גם נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה, הרב אלכסנדר ברדה.

חלקו הראשון של המפגש, היה פתוח לתקשורת הרוסית הכללית, אשר סיקרה ודיווחה על כך בצורה אוהדת ומכובדת. ובמהלך המפגש, עלו מספר נושאים חשובים למען המשך התפתחות המוסדות היהודיים הרבים בכל ערי רוסיה, ובכללם השבת מבנים היסטוריים ששימשו בעבר כבתי כנסת ומוסדות חינוך, כאשר הנשיא תומך בחום בכל הפניות והיוזמות.