טורקיה
טרור בחגיגות השנה החדשה

39 בני אדם נהרגו וכ-40 נפצעו במתקפת ירי באיסטנבול. בין הפצועים: אזרחית ישראלית שמצבה בינוני. ישראלית נוספת "מנותקת קשר".

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ז | עודכן: 11:04

35 בני אדם נהרגו וכ-40 נפצעו הלילה (ראשון) בדרגות שונות במתקפת ירי במועדון לילה באיסטנבול. בין הפצועים בפיגוע ישנה אזרחית ישראלית, מצבה מוגדר בינוני.

ישראלית נוספת - ליאן זאהר נאסר בת 19 מוגדרת על ידי משרד החוץ כמנותקת קשר. ישראלית נוספת לקתה בחרדה, ואחרת שהייתה בזירת הפיגוע לא נפגעה ונלקחה לתחנת המשטרה למתן עדות. מדובר בארבע צעירות ערביות מטירה שהגיעו יחד לטייל באיסטנבול.

כלי תקשורת בטורקיה דיווחו כי שני בני אדם נכנסו למועדון ה"ריינה", הממוקם ברובע בשיקטאש בעיר, ופתחו בירי בעת חגיגות השנה החדשה.

לפי הדיווחים, שני המפגעים נכנסו למועדון בתחפושת של סנטה קלאוס.

בין ההרוגים ככל הנראה 16 עובדים זרים. לפי שעה לא ידוע על יהודים או ישראלים שנכחו במקום. משרד החוץ ממשיך במאמציו ליצירת קשר עם כל הישראלים השוהים בטורקיה.

רכבי משטרה רבים הגיעו לזירת האירוע, כמו גם צוותי רפואה שהגיעו למקום כדי לטפל בפצועים. עדיין לא נמסר המספר המדוייק של הפצועים.

לפני שלושה שבועות אירע פיגוע כפול באזור האצטדיון של קבוצת הכדורגל "בשיקטאש" באיסטנבול, שבו נהרגו 38 בני אדם ולמעלה מ-160 נפצעו.

לפני כחודשיים התפוצצה מכונית תופת ליד תחנת משטרה בסמוך לנמל התעופה "אטאטורק" בעיר. בפיצוץ נפצעו חמישה אנשים, מתוכם אחד קשה.

כוחות הביטחון ברחבי העולם נערכו לאבטחת חגיגות השנה החדשה בצל האיומים לפיגועים במוקדי החגיגות.

ביום שישי פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרה לחוגגים בדרום-מערב הודו. גם בברלין ובבירות אירופיות נוספות תוגברה האבטחה מחשש לפיגועים, בעקבות פיגוע הדריסה בשוק חג המולד בבירה הגרמנית בשבוע שעבר.