תתוגבר האבטחה סביב הפועל באר שבע

שעות ספורות לפני הפיגוע השני סמוך לאצטדיונה של בשיקטאש הטורקית, אותה תפגוש האלופה מבאר שבע בליגה האירופית, התייחסה רגב להתראות

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ז

תתוגבר האבטחה סביב הפועל באר שבע-ערוץ 7
זירת הירי באיסטנבול
רויטרס

35 בני אדם נהרגו וכ-40 נפצעו הלילה (בין מוצאי שבת לראשון) בדרגות שונות במתקפת ירי במועדון לילה באיסטנבול, כשבין הפצועים בפיגוע ישנה אזרחית ישראלית שמצבה מוגדר בינוני.

כזכור, רק לפני שלושה שבועות אירע פיגוע כפול בסמוך למועדון בו אירוע הפיגוע הלילה, באזור האצטדיון של קבוצת הכדורגל "בשיקטאש" הטורקית, אותה הגרילה הפועל באר שבע, במסגרת פלייאוף הליגה האירופית. בפיגוע הקודם, שהתרחש שעתיים לאחר משחקה של בשיקטאש הטורקית נהרגו 38 בני אדם כשלמעלה מ-160 נפצעו, ובמטה ללוחמה בטרור פרסמו אזהרת מסע לטורקיה.

שני הפיגועים הסמוכים במקום ובזמן, מתרחשים כחודש לפני שתגיע למקום האלופה הישראלית ומוליכת הטבלה, הפועל באר שבע.

אמש, בתכנית סיכום השנה האזרחית בספורט הישראלי, בערוץ הספורט, התייחסה שרת התרבות והספורט מירי רגב לאיום הביטחוני שעשוי להשפיע על ההתמודדות של האלופה מבאר שבע מול בשיקטאש הטורקית בפלייאוף הליגה האירופית.

השרה רגב סיפרה כי עם היוודע זהות היריבה, התקשרה בעלת הקבוצה של באר שבע, אלונה ברקת ושיתפה בחששה על ההוצאות הרבות הכרוכות באבטחת הקבוצה מבאר שבע במסעה האירופי לטורקיה.

השרה רגב אמרה כי השיבה אז והיא עומדת מאחורי זה גם היום, כי משרד התרבות והספורט יעמיד לבאר שבע את כל מה שהם צריכים בכדי לייצג בגאווה את ישראל ולהביא כבוד למדינה. עוד הוסיפה השרה רגב כי היא שוקלת בעצמה להגיע למשחק בטורקיה, כשרק עלות האבטחה סביבה היא זו שכנראה תמנע זאת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il