עתירה לבג"ץ נגד אלמוז

התנועה למדינה היהודית עתרה לבג"ץ בבקשה לבטל את מינויו של אלמוז לראשות אגף כוח אדם.

תגיות: מוטי אלמוז
ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ז

תא"ל אלמוז
תא"ל אלמוז
פלאש 90

התנועה למדינה יהודית עתרה היום (א') לבג"ץ בבקשה לבטל את מינויו של תא"ל מוטי אלמוז לראש אגף כוח אדם בצה"ל.

אלמוז מונה לראש אכף כוח אדם לפני כשבועיים ע"י הרטמכ"ל גדי אייזנקוט, שקיבל את האישור למינוי משר הביטחון אביגדור ליברמן.

טקס המינוי צפוי להתקיים ביום חמישי הקרוב, אולם בתנועה למדינה יהודית מביעים תקווה כי הטקס ידחה עד שבית המשפט יסיים לדון בעתירה, כפי שקרה עם הקידום של הרב אייל קרים.

עו"ד זיו מאור ציין בעתירה את המחדלים של אלמוז כדובר צה"ל במשפט אלאור אזריה. "מהתנהלותו של תא"ל אלמוז כדובר צה"ל עולה זלזול בשלטון החוק, בחזקת החפות של נאשם בהליך פלילי, בטוהר ההליך השיפוטי, בכבודו של צה"ל עליו הוא אמון כדובר צה"ל", אמר מאור בעתירה.

"התנהלותו של תא"ל אלמוז בפרשה זו לוקה בדיוק בדברים שבהם הוא עצמו מאשים את החייל אזריה. תא"ל אלמוז מתנהג באופן 'הנוגד את רוח צה"ל ואת המצופה מחיילי צה"ל ומפקדיו'. זאת, משום שתא"ל אלמוז למעשה מפקיר את החייל אזריה ללינץ' תקשורתי'".

בנוסף, בעתירה צוין כי התנהלותו של אלמוז נוגדת את נהלי צה"ל לפיהם "חל חיסיון מלא על כל תחקיר המתבצע בקשר לאירוע שחל במהלך אימון או פעילות מבצעית".

בעתירה מוזכרת ההשתלחות של אלמוז ברבני הציונות הדתית על רקע פרשת מינוי הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי, "לאור התפקוד המקצועי המצופה מדובר צה"ל, העובדה שמדובר בביקורת בלשון נמוכה ואף וולגרית ומעליבה, נגד דמויות בעלות חשיבות ציבורית, אשר עשרות אלפי ישראלים מכבדים אותם ואת דבריהם, מכוח אמונתם הדתית, הופכת את ההתבטאות חמורה שבעתיים. הן בכלל והן מבחינת הרמה המקצועית הבאה לידי ביטוי בהתבטאויות אלה. התייחסותו של תא"ל אלמוז אל דבריהם של רבנים בכירים כאל 'צווחות', חושפת טפח מעולמו הפנימי של תא"ל אלמוז. יש בה כדי לחזות כיצד ינהג לו יתמנה לבסוף לתפקיד ראש אכ"א, עת יונחו לפניו בקשות מאת רבנים בכירים – בצבא ומחוצה לו – להתחשב בשיקול דעתו בעניינם של חיילים דתיים".