הרב יגאל לוינשטיין
הרב יגאל לוינשטיין צילום: מרכז ליב"ה

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אודי אדם, הורה למערכת הביטחון לנתק כל קשר עם הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית בעלי, בשל התבטאויותיו נגד קהילת הלהט"ב.

במכתב ששלח מנכ"ל משרד הביטחון לרב אלי סדן ופורסם בחדשות 10, הוא טוען כי הרב לוינשטיין לא מפסיק בהתבטאויותיו ולא משנה את דרכיו ועל כן הורה להפסיק את ההתקשורת עימו.

"בהנחייתי שוחח עם הרב ראש האגף ביטחוני-חברתי במשרד הביטחון כדי לעמוד על נכונות הטענות. לצערי, בשיח האמור לא הכחיש הרב, כי אכן התבטא באופן פוגעני כלפיי הקהילה הגאה, לרבות השימוש בתואר 'סוטים'.

"מערכת הביטחון לא תהיה מוכנה לקבל התבטאויות כאלה", הדגיש מנכ"ל המשרד. "בנסיבות אלה הנחיתי את הגורמים הרלוונטים במשרד הביטחון ובצה"ל, כי לא יקיימו כל קשר מקצועי או אחר עם הרב לוינשטיין בכל הקשור למכינה הצבאית בני דוד".

המנכ"ל ציין בסוף המכתב לרב אלי סדן כי מעתה והלאה הרב סדן יהיה הגורם המקשר בינו לבין משרד הביטחון ולא הרב לוינשטיין.

מקורבי הרב לוינשטיין מסרו בתגובה: "ישנו זעם גדול בימים האחרונים אצל ראשי מכינות וישיבות בעקבות המכתב. לא מספיק שצה"ל אוסר על כניסת הרב יגאל לצבא, סותם את הפה לרבנים וקובע להם מה מותר לומר ומה לא, הוא גם מורה על הפסקת כל התקשרות עם ראש המכינה בעלי.

''לצה"ל יש יחסים וקשרים אפילו עם אבו מאזן ואויבים נוספים - אבל כנראה שראש מכינה שמחנך עשרות שנים את הקצינים הכי קרביים בצבא, איתו אסור לגורמי הביטחון להיות בקשר. המכתב המביש הזה הוא אובדן דרך מוחלט של בכירים בצה"ל", הוסיפו.