ריבלין ולארשר
ריבלין ולארשר צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים הבוקר פגישת עבודה עם נשיא הסנאט של הרפובליקה הצרפתית ג'רארד לארשר.

ריבלין ברך את נשיא הסנאט הצרפתי עם הגעתו לביקור בישראל ושוחח עימו אודות האתגרים הנוכחיים.

״אנו מעריכים את דאגתכם ואת נסיונות האומה הצרפתית להביא לסיום הסכסוך בין ישראל והפלסטינים", אמר ריבלין והדגיש: "עלינו להבהיר - אין קיצורי דרך במזרח התיכון. פתרון לסכסוך מחייב לשני דברים – בניית אמון בין הצדדים, וקיום משא ומתן ישיר. ללא אמון שום דרך לא תצלח. ללא משא ומתן ישיר לא נגיע לשום פתרון".

ריבלין התייחס להחלטה האנטי ישראלית של מועצת הביטחון שהתקבלה בשבוע שעבר באו''ם. "העימות הנוכחי בזירה הבינלאומית ובמיוחד החלטת מועצת הביטחון של האו"ם לא מסייעים לנו בבניית אמון, להפך, אלו רק מרחיקים אותנו יותר מהשלום".

נשיא הסנאט הודה לריבלין ואמר: ״תודה לך אדוני הנשיא על הניתוח החשוב של אתגרי הזמן הזה. אני זוכר היטב את ביקורך המוצלח כיו"ר הכנסת ושמח לבקר כאן אחרי כ-12 שנים בהן לא היה ביקור של יו"ר סנאט בישראל. באתי לכאן עם מסר של ידידות. גם כשיש אי הסכמות צריך להמשיך ולשוחח.

''הגדרת את הסכסוך בין ישראל והפלסטינים כטרגדיה וישנן טרגדיות שיכולות להסתיים בתהליך הידברות. חשוב שבין ידידים נוכל לומר את הדברים באופן גלוי. אנו מבינים עד כמה חשוב לישראל המשא ומתן הישיר ותפקיד הקהילה הבינלאומית הוא ליצור את התנאים להבשלת משא ומתן כזה'', הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו