קרויף. לוקח אחריות
קרויף. לוקח אחריות צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

"עוברת עלינו שנה לא פשוטה, וציפינו לכך - מהבעלים, דרך ההנהלה ועד לשחקנים. לכן, אנחנו לא מופתעים", כך אמר היום (חמישי) מנהלה המקצועי של מכבי ת"א, ג'ורדי קרויף.

במסיבת עיתונאים לקראת משחק גביע המדינה שבכדורגל מול בני לוד, במוצאי השבת הקרובה, סירב קרויף אמנם להתייחס לפיטוריו של המאמן הגיאורגי של הקבוצה אמש, שוטא ארבלדזה, אבל שפך מעט אור על התחושות שלאחר הכישלון המתמשך העונה.

"כמובן שלא ציפינו למה שקרה בשבועות האחרונים, וכעת אנחנו מרוכזים בלבנות מחדש. האנרגיה במועדון קיימת, יש תקשורת ביני לבין הבעלים מיטש גולדהאר. יש בינינו אמון הדדי" אמר קרויף.

עוד אמר המנהל המקצועי, שעתיד לעמוד על הקווים כמאמן הזמני של הקבוצה כבר במהלך משחק הגביע מול בני לוד במוצאי השבת הקרובה, "שחקנים רגילים לשינויים כאלו, במשחקים הקרובים נדע אם מדובר בשינוי חיובי או שלילי. היו לנו הרבה מאוד שנים טובות, ועכשיו אנחנו נמצאים בתקופה קשה יותר. כשאתה מתרגל לנצח, אתה קצת שוכח איך זה מרגיש כשמפסידים. אני מקווה שנצא מהמצב מחוזקים ומאוחדים יותר"

קרויף סיפר על תהליך בחירת המאמן הבא כשאמר, כי "השינוי שנבצע ישפיע גם על העונה הבאה, ולכן אנחנו לא ממהרים. אנחנו מקדישים לכך מחשבה רבה ונראה איך זה יתפתח".

"רוב הדברים שאני קורא בתקשורת לא קרובים לאמת. מישהו זורק משהו לאוויר, וכולם עושים מכך סיפור. אנחנו כמועדון לא מגיבים לכל שטות שיש בתקשורת. כמובן שיש ידיעות שהן נכונות, אבל חלק גדול מהן שקריות. בכל מקרה, המועדון לא מגיב לדברים שיש בתקשורת. גולדהאר הוא ווינר, הוא לא ייתן לנו ליפול, ולי יש אופי דומה" אמר המנהל המקצועי ההולנדי.

קרויף לא מסיר מעצמו אחריות, בתור מי שבנה את הקבוצה ואת צוות האימון. "אני בחרתי את המאמן ואת השחקנים, אז ברור שהאחריות היא גם עליי. בכדורגל לעתים לוקחים החלטות שגויות, זה טבעי. חלק מהתוכניות שהיו לנו קיץ הוקדמו, ונתחיל אותן כבר בינואר. היו משחקים בחודשיים האחרונים שהיינו צריכים לנצח, בכל מחיר, ולא עשינו זאת".

מי שנכח ודיבר במסיבת העיתונאים עם קרויף, היה קפטן הקבוצה, גל אלברמן שאמר, "אנחנו לא מגיעים בשיאנו למשחק, אף על פי שאנו מודעים לכך שאין דרך חזרה במשחק גביע. עברנו משחקים כאלו בשנים האחרונות וזה לא היה פשוט. אני מקווה מאוד שניראה טוב".

עוד אמר הקפטן, כי המאמן הגיאורגי לא היה אחראי על התוצאות. "המחויבות שלנו לא קשורה לאיש שעומד על הקווים. אנחנו מחויבים למועדון. היכולת שלנו לא מעידה על רמת המחויבות, אך אין ספק שנצטרך להעלות את הרמה אם אנחנו רוצים לעבור לשלב הבא. רמת המשחק שלנו בשבועות האחרונים פשוט לא מספקת".