מוטי אלמוז הועלה לדרגת אלוף

במהלך התקופה הקרובה ימשיך אלמוז לכהן כדובר צה״ל במקביל לתפקידו כראש אגף כוח האדם. איזנקוט: "מוטי הוא האיש הנכון בזמן הנכון".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ז

מוטי אלמוז הועלה לדרגת אלוף-ערוץ 7
אלמוז מקבל דרגת אלוף
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף מוטי אלמוז הועלה היום (חמישי) לדרגת אלוף ומונה לראש אגף כוח האדם בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ''ל בקריה בתל אביב, במעמד שר הביטחון ליברמן, הרמטכ''ל איזנקוט וחברי פורום מטכ''ל.

אלמוז, המכהן כעת דובר צה"ל, יחליף בתפקידו את ראש אגף כוח האדם היוצא, אלוף חגי טופולנסקי, אשר כיהן בתפקיד זה במשך השנתיים ושלושת החודשים האחרונים ויסיים את שירותו בצה"ל לאחר כ-33 שנות שירות. טופולנסקי התפטר מצה''ל לאחר שמחשב צבאי שהיה ברשותו נגנב מביתו שבדרום.

במהלך התקופה הקרובה ימשיך אלוף מוטי אלמוז לכהן כדובר צה״ל במקביל לתפקידו כראש אגף כוח האדם.

לשכת הרמטכ"ל, היום
צילום: דובר צה"ל

שר הביטחון ליברמן אמר כי "האחריות של ראש אכ"א היא אחריות עצומה. אני בטוח שתעמוד במשימה זו כמו שעמדת בכל המשימות הקודמות, ואני מאחל לשניכם הצלחה בדרך החדשה שאתם מתחילים".

הרמטכ''ל איזנקוט אמר בטקס, "אנחנו נפרדים היום מחגי, לאחר 33 שנות שירות בתפקידי הפיקוד המרכזיים שצה"ל יודע להציב לקצינים המצטיינים ביותר שלו, בתפקידי הפיקוד לכל אורך הדרך בחיל האוויר עד ראש המטה ובתפקיד האחרון כראש אכ"א. נעשה שימוש במילה של איש מופת, אני חושב שחגי הוא איש מופת, בהתנהלות, בדרך, בצניעות, אבל בעיקר ברמת הדרישות והנורמות שלו קודם כל מעצמו ואחרי זה מהיחידות שהוא פיקד עליהן ואני ראיתי את זה בזווית הרחבה שבה הוא קידם נושאים בצה"ל.

"מוטי מקבל את האחריות והפיקוד על המשאב החשוב ביותר שלנו, על כוח האדם בצה"ל. מוטי מביא איתו לתפקיד שירות קרבי ארוך, 10 שנים כתת-אלוף בשלושה תפקידים מרכזיים. ראינו אותו בשלוש השנים האחרונות מביא לידי ביטוי את היכולת שלו, כאדם יוצא דופן שזוכה לאמון והערכה רחבה, בעל שכל ישר וטוב והתנהלות ערכית, ברורה, חדה לצד כישורים ניהוליים.

איזנקוט הדגיש, ''אני משוכנע שמוטי הוא האיש המתאים במקום הנכון ובזמן הנכון לקבל מחגי היום את המקל ביד בוטחת וימשיך את המרוץ של האחריות ושל החובה של כל אחד מאיתנו לתרום את המקסימום שהוא יכול כדי לעשות צבא טוב יותר. אני מאחל לך בהצלחה מוטי בשם כל הפורום".

ראש אכ"א היוצא חגי טופולנסקי אמר, "דבר ראשון- אני רוצה להגיד המון תודה לפקודיי שבזכותם באתי כל יום לעבודה בשמחה רבה וכל שעשיתי ולמדתי היה בזכותם. דבר שני- אני רוצה להגיד לפורום הזה, כמה אני מבין היום שהעבודה שלו חשובה למדינת ישראל.

''העשייה של צה"ל וצה"ל עצמו הוא המעיין הנובע, הוא אבן הבניין העיקרית של מדינת ישראל. לא רק שאין לו תחליף, לצה"ל יש תפקיד מאוד משמעותי גם במישור הביטחוני, שם אני סומך עליו במאה אחוז וגם במישור הלאומי- חברתי, החינוכי והערכי, להוציא אזרחים טובים למדינת ישראל", הוסיף טופולנסקי.

טופולנסקי ואלמוז
צילום: דובר צה"ל


ראש אכ"א הנכנס מוטי אלמוז אמר "אני מבקש להגיד תודה על הזכות הזו. הזכות לעמוד בראש המערך המשמעותי והמשפיע ולהיות שותף בחבורת הפיקוד הבכיר של צה"ל. אתגרים רבים ועבודה רבה בפנינו ואפשר בקלות לעסוק בלבה הרותחת של ענייני היום ואתגרי המחר. אבל אני מבקש להניח לזה עכשיו ולדבר על חגי.

''חגי, שותף וחבר, סמל בעיננו. סמל לעשייה שלא על מנת לקבל תמורה. מופת לסימון של קווים ברורים. אדם עם סגנון מיוחד במינו המסיים שירות קרבי ומפואר של שלושים שנה בצה"ל כטייס קרב. חגי, תודה גדולה על העשייה רבת השנים על קבלת אגף מקצועי, מרשים, מוביל בתחומו ואני מתחייב להמשיך את אותה הדרך שסללת במסירות''.

אלמוז הודה לשר הביטחון והרמטכ"ל, על האמון הגדול שנתתם בי. אני מבטיח לעשות הכל כדי להמשיך ולקחת חלק בחיזוקו של צה"ל ובשמירה על עוצמתו".