הח"כים הערבים: "משפט שדה נגד גטאס"

בעקבות הודעת היועמ"ש על הגשת כתב אישום נגד ח"כ גטאס, דורשים הח"כים הערבים מהיועמ"ש למשוך הודעתו לטובת קיום הליך שימוע

תגיות: באסל גטאס
חיים לב - ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ז

הח"כים הערבים: "משפט שדה נגד גטאס"-ערוץ 7
ח''כ באסל גטאס
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בעקבות הודעת היועמ"ש על הגשת כתב אישום נגד ח"כ באסל גטאס, דרשה 'הרשימה המשותפת' הערבית בכנסת מהיועמ"ש למשוך הודעתו לטובת קיום הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום.

"עצם החלטת היועמ״ש להגיש כתב אישום על פי סעיף 4 לחוק הכנסת בשללו את זכות השימוע מחה"כ ג'טאס למרות שצוות ההגנה ביקש זאת, מוכיח כי ההליך המשפטי הבהול נגד חה"כ גטאס, נובע מחוסר תום לב מצד המשטרה והיועץ והוא התגלמות איפה ואיפה. לא הייתה התנהלות דומה מצד היועץ נגד אנשי ציבור, גם כשהיה מדובר בעבירות חמורות יותר מאלה שיוחסו לח״כ גטאס. מעולם לא נשללה זכות השימוע מנבחרי ציבור שנחקרו והואשמו באונס, בשוחד ובעבירות אחרות".

עוד הבהירה 'הרשימה המשותפת' כי ההחלטה להגיש כתב אישום טרם קיום שימוע כמתחייב בחוק, הינה הליך לא חוקי. "התניית קיום השימוע ומסירת חומר החקירה לצוות ההגנה בהסכמת חה"כ על הארכת מעצר הבית, הינה פוליטית והוכחה לכניעה להלך הרוח הקיצוני הרווח בממשלה ובדעת הקהל, ומהווה פרק נוסף ממשפט השדה שמנהלים נגד נבחר ציבור ערבי", אמרו.

בהודעתה התייחסה הרשימה המשותפת להחלטת בית המשפט לדחות את בקשת המשטרה להאריך את מעצר הבית של חה"כ ג'טאס. "ההחלטה היא הוכחה נוספת שאין כל טעם במהלכיו החפוזים של היועמ"ש הדורסים זכויותיו הפרלמנטריות של חה"כ ג'טאס לשימוע ולהליך הוגן".