שחקן חיזוק: ניצול הפיגוע בן השלוש

הילד נתן בניטה שאביו נרצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה, צורף לקבוצת הכדורגל של האחים והבנים השכולים. בכך הוגשם חלומו - לשחק כדורגל.

אלירן אהרון , ז' בטבת תשע"ז | עודכן: 09:04

נתן בניטה בן ה-3 שנפצע בפיגוע שהתרחש בחג הסוכות בשנה שעברה בעיר העתיקה בירושלים - שבו נרצח אביו אהרן הי"ד וכן הרב נחמיה לביא הי"ד ובו נפצעה קשה אמו אדל, צורף היום (חמישי) לקבוצת הכדורגל של האחים והבנים השכולים.

בכך הוגשם חלומו של הילד - שכמעט איבד את רגלו - לשחק כדורגל.

בטקס שהתקיים בירושלים, הקבוצה אימצה את נתן וצירפה אותו באופן טקסי לשורותיה. בטקס המרגש קיבל נתן את חולצת הקבוצה עם שמו ובכך הפך לשחקן מספר 10 שלה. כמו כן, שחקני הקבוצה הכינו לנתן מספר מתנות והעניקו לו אותן בפתח המשחק. אמו של נתן, אדל, הגיעה גם היא לצפות במשחק.

קבוצת הכדורגל של האחים והבנים השכולים הוקמה על ידי ארגון 'משפחה אחת' (OneFamily), שפועל לסייע למשפחות שכולות ונפגעות טרור. קבוצת הכדורגל של הארגון מורכבת מאחים שכולים, מיתומי פעולות טרור והמבצעים הצבאיים מאז שנת 2000, ומנפגעי טרור.

"אנחנו משחקים לא רק כדי לנצח. כל שחקן בקבוצה – הוא בן משפחה שלנו. אנחנו תמיד ביחד – גם בשמחות, וגם באזכרות. היום הצטרף אלינו שחקן חדש – נתן בניטה. מעכשיו – יש לו משפחה גדולה ותומכת", אמר בפתח המשחק מאמן הקבוצה עמי בן דוד.

שנטל בלזברג, מנכ"לית OneFamily, מציינת כי "הקשרים שנוצרים בקבוצת הכדורגל פשוט מדהימים. שחקני הקבוצה הופכים להיות ממש חברים בלב ובנפש ותומכים אחד בשני בימים טובים ובימים קשים. על המגרש רואים אמנם משחק כדורגל אבל קורה שם משהו עמוק בהרבה''.

לדבריה, ''המשחק ותחושת הביחד מעניקים למשתתפים את הכוח להתגבר גם על מה שקורה מחוץ למגרש. מתוך זה ומתוך החיבה של נתן לכדורגל חשבנו שיהיה זה אך טבעי שהקבוצה תאמץ אותו ותלווה אותו".טוען....