משכנתא
משכנתא shutterstock

לפני שאתם ממהרים לחתום על הלוואה לרכישת דירה מהבנק ומתחייבים להחזר חודשי לשנים ארוכות הכנסו עכשיו לאתר מתן משכנתאות כדי לדעת אחת ולתמיד מדוע גם אתם חייבים לקחת יועץ משכנתא.

מתכננים להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים? ובכן, רגע לפני שאתם ממהרים לחתום בבנק על חוזה ומתחייבים לתשלומי החזר גבוהים למשך שנים ארוכות, כדאי לכם לפנות לשירותיו של יועץ משכנתא מנוסה ואמין. הניסיון מוכיח כי כל הלווים שפנו לייעוץ הצליחו לחסוך עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך, כמו כן היועץ מעניק שירות חשוב גם למי שמעוניין למחזר משכנתא או לרכוש נכס לצרכי השקעה.

יועץ משכנתא - כן או לא?

ישראלים רבים מתמודדים עם השאלה האם כדאי להם לקחת יועץ פרטי או שניתן לחסוך כמה אלפי שקלים ולהסתמך על הייעוץ החינמי של היועצים בבנק. לכן, חשוב להדגיש כי יועץ מטעם הבנק משרת את האינטרסים של הבנק שבו הוא עובד, ויתכן כי לא תקבלו את כל המידע שיאפשר לכם לקבל החלטה נכונה ולבחור הלוואה טובה וזולה יותר. אמנם, לא ניתן לזלזל במקצועיות של יועצי המשכנתאות בבנקים, אך חשוב לחדד את נושא האינטרסים של הבנקים.

בנוסף, ייתכן וקיבלתם סירוב למשכנתא מבנק זה או אחר, או אולי מכל הבנקים, ולכן אתם חוששים כי חלומכם לרכוש דירה למגורים הולך ומתרחק. באמצעות יועץ פרטי תוכלו לשמוע על פתרונות יצירתיים כיצד גם אתם תוכלו להגשים את החלום ולרכוש נכס למגורים.

יועץ מכיר היטב את המערכת הבנקאית, יודע כיצד לתכנן תמהיל משכנתא המותאם למאפיינים שלכם, והוא מסוגל במקרים מסוימים להפוך את הקערה על פיה ולשכנע את הבנק לתת לכם משכנתא בתנאים אטרקטיביים. לחלופין, הוא יוכל להציג בפניכם פתרונות נוספים למשכנתא חוץ בנקאית, אפשרות להוסיף את ההורים כערבים למשכנתא או לקחת הלוואה נגד משכון הנכס שלהם ועוד.

חשש מהבנקים

רוב הישראלים אינם בקיאים בנושאי כלכלה ולא שולטים במושגים כמו לוח סילוקין שפיצר, ריבית קבועה, פריים, הצמדה וכיוצא בזה. אם גם אתם חוששים מבנקים ואינכם שולטים בנושאים פיננסיים מומלץ לכם לקחת יועץ אישי לעצמכם, וזה יסייע לכם לקבל החלטה פיננסית נכונה ולקבל משכנתא מותאמת אישית ליכולת ההחזר שלכם, תוך תכנון פיננסי עתידי.

המציאות מראה כי ישראלים רבים ממהרים לקחת משכנתא מהבנק הראשון שמאשר להם את ההלוואה. יש לזכור כי משכנתא לוקחים לתקופה ארוכה, עד שלושים שנה, ובתקופה זו הכול יכול לקרות, לדוגמה תחליטו להרחיב את המשפחה, אחד מבני הזוג יאבד את עבודתו או את יכולתו לפרנס, מחלות קשות ועוד.

למעשה, משכנתא היא הלוואה גבוהה לתקופה ארוכה לכן זו ההחלטה הפיננסית החשובה והמורכבת ביותר בחיי רוב הישראלים, לכן אין לוותר על ייעוץ מקצועי שעלותו זניחה בהשוואה לסכום ההלואה שתקחו.

תמהיל משכנתא

כיום יש מגוון רחב של מסלולים ורק אדם מקצועי ומנוסה יכול להרכיב תמהיל העונה ומותאם לצורך וליכולת ההחזר שלכם. אמנם, יש תמהיל בסיסי המותאם לריבית הנמוכה הנהוגה כיום במשק, אך משכנתא לוקחים לתקופה ארוכה וקיים צפי כי הריבית תעלה בשנים הקרובות, ויש לקחת זאת בחשבון אחרת אתם עלולים לגלות כי ההחזר החודשי שלכם התייקר משמעותית, ורמת החיים שלכם עלולה להיפגע משמעותית.

המאמר נכתב באדיבות אתר מתן משכנתאות

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו