איש העסקים שבמרכז הפרשה: נוני מוזס

בהקלטה שדבר קיומה פורסם הבוקר נשמעת שיחה בין נתניהו ובין איש העסקים נוני מוזס, המוציא לאור של העיתון "ידיעות אחרונות".

ידידיה בן אור , י' בטבת תשע"ז

איש העסקים שבמרכז הפרשה: נוני מוזס-ערוץ 7
נוני מוזס
צילום: Roni Schutzer/Flash90

מידע חדש אודות השיחה העומדת במרכז "פרשה 2000", אשר עצם קיומה נחשף הבוקר (ראשון) בעיתון "הארץ", נחשף לפני זמן קצר בערוץ 2.

על פי הדיווח, ההקלטה שעליה דובר מתעדת שיחה בין ראש הממשלה ובין איש העסקים ארנון (נוני) מוזס, המוציא לאור של העיתון "ידיעות אחרונות".

בשלב זה לא ברור מתי הוקלטה השיחה ומה נאמר בה בדיוק, אולם במרכז השיחה עמד העיתון "ישראל היום" שפגע קשות בהכנסות העיתון ידיעות אחרונות.

השיחה הייתה אמורה להניב למו"ל ידיעות אחרונות יתרון כספי משמעותי, ובתמורה אמור היה לשנות את הקו הלעומתי אותו מוביל העיתון של מוזס נגד ראש הממשלה.

השיחה בין השניים הוקלטה כאמור והיא עומדת במרכז החקירה ב"פרשה 2000".

במשטרה ובפרקליטות סברו שיש בשיחה אלמנטים פליליים, אולם פרקליט המדינה והיועמ"ש סברו שלא בטוח שיש אלמנטים פליליים בפרשה.

הבוקר התייחס ראש הממשלה נתניהו בישיבת שרי הליכוד לדיווח בעיתון "הארץ" לפיו עומת בחקירתו השנייה עם הקלטות בהן הוא נשמע משוחח עם איש עסקים. "לצערי אני לא יכול למסור פרטים. מה שאני כן יכול לומר לכם היום, כשאני יודע במה מדובר, ואני אומר לכם את זה בביטחון מלא: לא יהיה כלום כי אין כלום", אמר נתניהו.

"מה שיש פה זה לחץ פסול ובלתי פוסק של גורמים בתקשורת על גורמי האכיפה. הם מפריחים בלונים שהאוויר החם יוצא מהם בזה אחר זה. כך יהיה גם במקרה הזה. אני מציע לחבריי באופוזיציה לא לחגוג כי אין מה לחגוג. את השלטון מחליפים בקלפי", הדגיש ראש הממשלה.