דני גונן הי"ד
דני גונן הי"דצילום: באדיבות המשפחה

בית המשפט הצבאי בכלא עופר הרשיע היום (שני) את המחבל מוחמד אבו שהין שרצח לפני שנה וחצי את דני גונן ז"ל במעיין ליד הישוב דולב והטיל עליו עונש מאסר עולם.

בנוסף, הטיל בית המשפט הצבאי עונש מאסר עולם נוסף על אבו שהין בגין נסיון לרצח נתנאל חדד ואביחי ארזואן.

בית המשפט המליץ כי המחבל לא ישתחרר בשום עסקה בעתיד. "מעשיו של הנאשם בוצעו באכזריות, בקור רוח, ועל רקע לאומני ואידיאולוגיה קיצונית. לפיכך, מצאתי לנכון להמליץ בפני כל גורם שיבחן, האם לקצוב את עונשו של הנאשם, או לשחרר אותו, חרף גזר הדין שניתן בעניינו, כי ימנע מלעשות כן, מתוך מטרה להגן על שלומו וביטחונו של הציבור, מפני הנאשם", כתב השופט סא"ל צבי היילברון.

אמו של דני, דבורה גונן, אמרה לאחר מתן פסק הדין: "מדינת ישראל מאפשרת לחיה מהלכת על שתי רגלים ונקראת בטעות בן אדם להמשיך ולחגוג על חשבון כולנו".

לדבריה, "המחבלים נהנים ממעטפת הטבות מופלאה. יושבים פה על סיר הבשר, נהנים ממנעמי החיים . מקבלים מענק כספי מהרשות הפלסטינית, אספקה מהצלב האדום שלא הייתה מביישת מסעדת יוקרה במרכז תל אביב ותנאי מחיה שרבים מהמשפחות הנזקקות בארץ רק היו חולמות עליהן".

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג שמלווה את המשפחה אמר כי: "מצב בו רוצח לאומני נהנה מהטבות ושירותים יותר מכל עבריין אחר בישראל היא אבסורד מביש מאין כמותו".

פלג הוסיף, "ארגונים הממונים על ידי ממשלות זרות פועלים למען זכויות מפליגות עבור מחבלים בבתי הכלא ובמקביל מגנים על בני משפחותיהן בבג"ץ. על מקבלי ההחלטות להתעורר ולשנות את מציאות זו לאלתר".

תיעוד מעצר המחבל