שיר הובאה למנוחות
הרב עמאר: "עד מתי רשעים יעלוזו?"

מאות הגיעו להר הרצל כדי ללוות את שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב. אמה ספדה לה: ''כמה הייתי מתגאה בך. שירי שלי''.

אלירן אהרון , י"א בטבת תשע"ז | עודכן: 14:42

שלוש נרצחות מפיגוע הדריסה אתמול (ראשון) בטיילת ארמון הנציב בירושלים מובאות למנוחות בצהריים.

הלווייתה של סגן-משנה שירה צור הי''ד תתקיים בבית העלמין הצבאי בחיפה, הלווייתה של סגן יעל יקותיאל נערכת כעת בבית העלמין הצבאי בקריית שאול בתל אביב והלווייתה של סגן שיר חג'אג' נערכה בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

להר הרצל הגיעו מאות ללוות את שיר חג'אג' הי"ד (22), ביניהם רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, חברי הכנסת מוטי יוגב ועמר בר לב, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

מירב, אמה, ספדה לה: "איזו יפה אלוהים נתן לנו, כמה הייתי מתגאה בך. שירי שלי. למה זה מגיע לנו? למה? מה נעשה עכשיו בלעדייך? מה נעשה?".

סא"ל אסף וייס, מפקדה של חג'אג', סיפר כי "פעם קיבלתי טלפון מנערה נחמדה שאמרה שבגלל נסיעה לחו"ל פספסה את המיונים ליחידה. הסברתי שרשימת העתודאים לענף נסגרה. בנועם ובדבקות, יום אחרי יום, שכנעה אותי שיר לארגן לה ריאיון. מיותר לציין שדרגנו אותה ראשונה בקרב העתודאים שקיבלנו ליחידה".

רבה של העיר ירושלים הרב שלמה משה עמר, אמר בהלוויה: "עד מתי, ה'? עד מתי האויבים והרשעים האלה יעלוזו? עד מתי נראה צער כזה? עד מתי נראה הורים שבוכים במר לבם באסונות כאלה שנעשים על ידי רשעים שאין להם תקנה, שאין להם גבול רשע. אין גבול לשחיתות ותועבה. עד מתי ה'?".

מוקדם יותר התקיימה הלווייתו של הנרצח הרביעי בפיגוע, צוער בה"ד 1 ארז אורבך מאלון שבות. מאות ליוו אותו למנוחות בבית העלמין בכפר עציון.טוען....

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן ביקרו הבוקר כמה פצועים מהפיגוע שאושפזו בבית החולים הדסה עין כרם.

"קודם כל, אנחנו מברכים על הטיפול שהם מקבלים ועל נתיב ההחלמה שמסתמן", אמר נתניהו בבית החולים. "זה מחמם לנו את הלב. בצד הלב שנקרע היום אל מול ההלוויות הבאמת מטלטלות של חיילים, חייל וחיילות שלנו, שנגדעו באבם".

ראש הממשלה הוסיף, "אני חושב שהדבר החשוב ביותר להבין הוא שאנחנו תחת מתקפה מסוג חדש, מתקפה של מפגע בודד שמקבל השראה והוא מחליט בן רגע לעשות מעשה – במקרה הזה, מעשה של דריסה. אנחנו נערכים אל מול התופעה הזאת בכמה דרכים: הרחבת התשתית הפיזית המונעת, תשתית מודיעינית מונעת, התערבות מהירה של חיילים ואזרחים, והדבר הרביעי, בעיניי הכי חשוב, כשאני רואה את הפצועים שאומרים 'אנחנו רוצים לחזור לקורס ולהמשיך במשימה כחיילי צה"ל'".

ארבעת הנרצחים בפיגוע
צילום: פלאש 90טוען....