נחשף: בית המשפט דחה בקשה למעצר המחבל

המשטרה ביקשה לפני מספר שנים לאסור את המחבל, אך בית המשפט דחה את בקשתה. המחבל אף נעדר מדיונים כי "פחד מהמצב הבטחוני"

ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ז

משאית המחבל
משאית המחבל
צילום: ערוץ 7

פאדי אל קונבר, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים ורצח ארבעה חיילים, ניצל ממאסר בעבר, בשל החלטת בית משפט, כך נחשף הערב (שני) בערוץ 10.

על פי הדיווח, המחבל הורשע לפני מספר שנים בקבלת רכב גנוב ונגזרו עליו 180 שעות עבודות שירות. אך בניגוד לסיכום, הוא לא יצר קשר עם שירות המבחן לצורך ביצוע גזר הדין והמשטרה ביקשה להחמיר איתו.

בשל כך הוגשה לבית המשפט בקשה להמיר את עונשו במאסר בפועל. אולם השופט בתיק דחה את בקשת המשטרה.

המחבל אף סירב להגיע לחלק מהדיונים בתיק כי טען שהוא "מפחד מהמצב הביטחוני". אתמול הוא ביצע את הפיגוע עם רכב שגם כן לא היה רשום באופן חוקי.

אחר הצהריים הובאו למנוחות נרצחי הפיגוע. בבית העלמין בכפר עציון הובא למנוחות סגן-משנה ארז אורבך מאלון-שבות. סגן שיר חג'אג', בת 22 ממעלה אדומים נטמנה בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

סגן-משנה שירה צור, בת 20 מחיפה, הובאה למנוחות בבית העלמין הצבאי בעירה. סגן יעל יקותיאל, בת 20 מגבעתיים, הובאה למנוחות בבית העלמין הצבאי בקרית-שאול בתל-אביב.

בפיגוע נפצעו 15 קצינות וצוערים, שניים מהם פצעים קשים. מוסיף להיות קשה מצבה של החיילת שנפצעה פצעים קשים בפיגוע, אך מצבה התייצב מעט במהלך הלילה. היא מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ מונשמת ומורדמת בשערי צדק.

בבית החולים הדסה עין כרם מאושפזים ארבעה פצועים, מצבם בינוני עד קשה, בינוני ושניים במצב קל. לא נשקפת סכנה לחייהם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר אצל פצועי הפיגוע מאתמול המאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מאוחר יותר אמר כי עם ישראל כולו כואב את כאבן של משפחות הנרצחים בפיגוע אתמול.

הוא שב וציין דברים שאמרו לו חיילים שנפצעו בפיגוע בעת שביקר אותם היום בבית החולים: "יש לנו רק בקשה אחת אנחנו רוצים לחזור לקורס, להדריך, לשוב ולהמשיך את משימתנו כחיילים בצה"ל".