ביהמ"ד נקרא על שמו של אלי יבלון ז"ל

בית המדרש בישיבת ההסדר בראשון לציון, נקרא על שמו של חבר מועצת העיר אלי יבלון, במלאת 30 לפטירתו.

ערוץ 7 , י"א בטבת תשע"ז

השלט החדש, בבית המדרש בישיבה
השלט החדש, בבית המדרש בישיבה
צילום: באדיבות המשפחה

הערב נערכה אזכרה במלאת 30 יום לפטירת מנכ"ל משרד הרווחה וחבר מועצת עיריית ראשון לציון לשעבר אלי יבלון.

מאות אנשים התקבצו ועלו לקבר ולגילוי מצבה בבית העלמין הישן בראשון לציון. לאחרי כן התקיים בישיבת ההסדר בעיר טקס הסרת הלוט וקריאת שם בית המדרש בישיבה- "משכן אליעזר" על שמו של אלי ז"ל שהיה בין מייסדי הישיבה.

באירוע השתתפו ראש ישיבת ההסדר וידיד קרוב של אלי ז"ל והמשפחה הרב שלמה לוי, רבה הראשי של ראשון לציון הרב יהודה דוד וולפא, חבר לשכת הרבנות ראשון לציון הרב משה נחשוני, חברי מועצת העיר מיכל קלדרון, אוהד אוזן ושמעון טרבלסי, רבנים ואישי ציבור נוספים.

במהלך הערב ציין ראש ישיבת ההסדר הרב שלמה לוי כי "אלי עשה והקים ארועים רבים בחייו הציבוריים דוגמת ארוע 'חיים כהלכה' הענק שנערך בישיבה ועסק בסוגיות אזרחיות ודתיות ובעוד ארועים רבים שבהם תמיד חיפש את הייחודי והנוגע".

"אחד מהם הוא בית מדרש העירוני 'מרחבים' שהוא רעיון גדול שראשיתו בהנחלת תורה לכולם, כשאלי אמר שהלומדים במקום לא ישלמו עבורו אגורה כי תורה צריך ללמד לעם ישראל בחינם. אלי תמך ב'מרחבים' וגם בבית המדרש שנמצא בשיכון הפועל מזרחי ושב"ה לומדים בו מדי יום עשרות אנשים בהתמדה רבה", הוסיף הרב לוי.

לדבריו, "אלי היה מגיע לישיבה ביום העצמאות ובפורים, ומתיישב כאחד התלמידים ונהנה מזיווה של תורה. דבר אחד מיוחד ופלאי היה כאשר היינו גומרים ישיבה משותפת בחצות הליל בישיבה לאחר יום עבודה עמוס נוסף של אלי, ומהישיבה היה ממשיך לבני ברק להתפלל ערבית במניין לילה. שחרית? פשיטא שלעולם לא פספס, מנחה? פשיטא שלא, אבל גם ערבית ודאי שלא היה מפספס וגם אם היה צריך בשביל כך לחפש מניין בשעות הקטנות של הלילה. גם כמנכ"ל משרד הרווחה בשיא העומס שחווה בקריירה אלי דאג לתפילת מנחה קבועה בירושלים, ובתוך חיי המעש תמיד הייתה בו מסירות ואהבה עצומה לעולם התורה".

"אלי בשליחויותיו הציבוריות תמיד פעל בצורה הטובה והשלמה ביותר ובעיקר ביישום שכל ובדבקות, ובכך הצליח תמיד לקדם בחוכמתו ובתבונתו את מטרות הציבור, תוך שמירה בד בבד בכבודם של אחרים. צדיקים במיתתם פועלים אף יותר מבחייהם, ובעז"ה שרוחו תמשיך לרחף על המשפחה, הילדים והנכדים, על בית הכנסת והישיבה, ועל מפעליו הגדולים שעשה בכל חייו, ושרוחו העדינה והנחרצת ומסירותו לא יסורו מאיתנו וכפי שפעל בעולם הזה ימליץ על כולנו בעולם הבא", סיכם הרב לוי.

רבה הראשי של ראשון לציון הרב יהודה דוד וולפא ציין כי "אלי ז"ל היה איש ישר, טוב ומטיב והקדיש את מרבית חייו עבור הציבור והקפיד בכל הנוגע לענייני תורה ומצוות, 'חבל על דאבדין ולא משתכחין'. אלי לעולם לא חיפש את הכבוד, ותמיד במעשיו הברוכים לטובת הכלל שמר על שמו הטוב תוך שמירה על צניעות וגם עשה חסדים רבים למען הכלל".

בנו של יבלון, פרופ' יעקב יבלון סיים במהלך הארוע לימוד ש"ס משניות לעילוי נשמת אביו ונשא בשמו ובשם אימו דינה ואחיו עו"ד גדעון ועו"ד נעם יבלון דברי תורה.

חבר לשכת הרבנות בעיר הרב משה נחשוני ציין כי "כואב הלב שצריכים לדבר על אלי בלשון עבר, וכמה שאגיד אמעט בדמותו הנדירה".

"אנשי ציבור רבים עוסקים במלאכתם אך שלא בשלמות, אבל אלי תמיד היה רץ בדבקות עבור כל אחד, לעולם לא הסתכל על כבודו ותמיד עשה עבור הכלל במסירות ונאמנות. גם כשהיו פונים אליו בבקשה אנשים ממגזרים אחרים בעיר שאינם קשורים אליו כלל, פעל למענם תמיד באהבה והאמין שחובה לעזור לכל אדם שמבקש את עזרתך- שכן הייתה בו אהבת ישראל מיוחדת במינה. גם כשהיה בתפקידיו הרמים ביותר אלי נשאר צנוע במיוחד, ברח מן הכבוד, והיה נטמע כאחרון האנשים בין הקהל", דברי הרב נחשוני.