תביעה אישית נגד אראל סג"ל וריקלין

חדשות 10 ורביב דרוקר דורשים 100 אלף שקל מסג"ל וריקלין, לאחר שבתכניתם בגל"צ נטען כי דרוקר ניסה לסכל מינויו של אל"מ עופר וינטר.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ז

אראל סג"ל
אראל סג"ל
צילום: ערוץ 20

חדשות 10 והעיתונאי רביב דרוקר הגישו תביעת לשון הרע אישית נגד אנשי התקשורת אראל סג"ל ושמעון ריקלין על סך 100 אלף שקל.

הרקע לתביעה הוא דברים שנטענו בתכנית של השניים בגלי צה''ל, לפיהם העיתונאי רביב דרוקר ניסה למנוע את מינויו של מח"ט גבעתי לשעבר, עופר וינטר, בכך ששיגר תחקירן לוינטר שיקשור אותו להריגת צעיר פלסטיני שלא לצורך.

בכתב התביעה מבהירים בערוץ 10 כי החברה מבקשת להימנע מהגשת תביעות נגד אמצעי תקשורת אחר, אך "התנהלותם חסרת התקדים של הנתבעים לא הותירה בידי חדשות 10 כל ברירה".

נזכיר כי עו"ד עודד סבוראי, שהתראיין בתוכנית בגל''צ והביא את הדברים, שיגר הבהרה לחדשות 10 שבה כתב כי "לא טענתי בשידור בגלי-צה"ל שיש לי ידיעה או הוכחה כי מר רביב דרוקר ניסה למנוע את קידומו של תא"ל עופר וינטר לתפקיד מח"ט גבעתי, ואינני טוען כך גם היום". בגל''צ סירבו להתנצל והגיבו למכתב ההתראה של חדשות 10 כי דבריו של סג"ל היו "הבעת עמדה ולא שיקפו את המציאות האובייקטיבית...".

בתביעה נטען, בין היתר, כי "בקשת התגובה שנשלחה לערוץ 10 כלל לא כללה התייחסות לעובדה החמורה והמרכזית שפורסמה לפיה החייל לשעבר, 'התחקירן' כפי שכונה בפרסום, נשלח כחלק מסיכום מוקדם שמטרתו סיכול מינויו של תא"ל וינטר למח"ט גבעתי ומטעמים אידיאולוגיים".