יו"ר ועדת העלייה והקליטה, ח"כ אברהם נגוסה
יו"ר ועדת העלייה והקליטה, ח"כ אברהם נגוסה צילום: חזקי עזרא

ארגון חותם קורא ליו"ר וועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ח"כ אברהם נגוסה לבטל את הדיון המתוכנן למחר בנושא: "הפלורליזם הדתי בתפוצות".

הדיון מתקיים בעקבות פנייה לוועדה מצד "הקואליציה האמריקנית לשוויון דתי", בראשה עומד בכיר הממשל האמריקני לשעבר, דב זקהיים.

מדובר בקואליצית ארגונים ששמה לה למטרה את ביטול הבלעדיות של הרבנות הראשית בישראל בתחום הנישואין והגירושין, וטוענת כי המצב בו נישואין וגירושין נמצאים בידי הרבנות בישראל, פוגע בביטחונה של מדינת ישראל.

זקהיים היה בין השאר עוזר תת-שר ההגנה האמריקאי קספר ויינברגר ויועץ למדיניות חוץ לנשיא בוש. לפני כשלושים שנה זקהיים היה מעורב באופן אישי בצורה משמעותית בלחץ שהוביל לביטול פרויקט ה'לביא'.

עובדה זו עמדה כנגדו, כאשר לפני כ- 15 שנה עמדה על הפרק מועמדותו לנשיאות הישיבה יוניברסיטי, מועמדות שירדה מהפרק בעקבות לחץ של תלמידים.

זקהיים ידוע בביקורת קשה שהוא משמיע כנגד ישראל בעניין הבניה ביהודה ושומרון. בראיון שנתן בעבר טען שירושלים נראית כמו "פח אשפה" מכיוון שהתקציבים מופנים להתנחלויות, ובעבר התנגד לתקיפה ישראלית על מתקני הגרעין באיראן. לפני כחודש וחצי כתב מאמר בו קרא לנשיא הנבחר של ארה"ב לעצור את עסקת הצוללות בין ישראל לגרמניה.

בארגון חותם יוצאים כנגד הלגיטימיות שמקבל זקהיים בכנסת. "האיש שגרם להפסקת פרויקט הלביא יבוא ויטיף לנו מוסר בנושאי דת ומדינה? ממרום מושבו בארה"ב הוא מעביר פעם אחר פעם ביקורת צינית ולא עניינית על ישראל, קורא למסור את שטחי ארץ ישראל לערבים, וטוען שירושלים נראית כמו פח אשפה. שיתכבד וישב לו במרילנד הנוצצת ולא יבוא להטיף לנו כאן מוסר", אומרים בחותם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו