כחלון על חקירת רה"מ: "סיגר זה מסריח"

"כל אחד וסגנון החיים שלו", אמר שר האוצר. ''אני לא אעשן סיגרים, זה קודם כל מסריח. אני מקבל מתנות רק בחתונה''.

ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ז

שר האוצר משה כחלון התייחס הבוקר (רביעי) לפרשת נתניהו-מוזס.

בכנס חיפה למנהיגות אמר שר האוצר, ''אני לא מתעסק בפוליטיקה כרגע. לצערי כשהייתי שר תקשורת, נוני מוזס לא פנה אליי. הייתי שר תקשורת, יזמתי רפורמה, חשבתי שמדינת ישראל צריכה להתנתק מהתקשורת. יש לנתק את אנשי התקשורת מהמדינה. מעולם לא היה את הדבר הזה''.

על חקירת נתניהו בנוגע לקבלת טובות הנאה אמר כחלון ''כל אחד וסגנון החיים שלו. אני לא מעשן, גם לא מרלבורו. אני לא אעשן סיגרים, זה קודם כל מסריח. אני מקבל מתנות רק בחתונה''.

שלשום דרש ראש האופוזיציה יצחק הרצוג מהיועץ המשפטי לממשלה להרחיק את ראש הממשלה בנימין נתניהו מתפקידו כשר התקשורת.

זאת, לטענת הרצוג, משום ש"הפרסומים האחרונים בעניינו מוכיחים כי הוא בעל עניין מובהק ובעל זיקה ישירה לעיתון ישראל היום, המחולק חינם בתפוצה גדולה ביותר בישראל".

בפנייתו הודיע הרצוג, כי במידה ונתניהו לא יורחק מתפקידו כשר התקשורת, יגיש המחנה הציוני עתירה לבג"ץ.

בליכוד אמרו בתגובה, "לבוז׳י הרצוג יש חוצפה מיוחדת לדרוש את פיטורי רה״מ מתפקיד שר התקשורת, בזמן שהדוברת שלו מתועדת כשהיא מפעילה את עורך ווינט בבחירות האחרונות, כשנאמנו איתן כבל קידם ויזם את החוק לסגירת 'ישראל היום' כדי לזכות בכיסוי אוהד מצד ידיעות אחרונות ו-ynet, וכששותפתו ציפי לבני קיבלה חוות דעת שמומנה על ידי ידיעות אחרונות והודתה שדיברה עם נוני מוזס לפני שקידמה את החוק לסגירת 'ישראל היום' בוןעדת השרים".

עוד הוסיפו כי "גם הטענה בדבר תרומת בחירות אסורה מקוממת לאור העובדה שהמחנה הציוני ומפלגות השמאל, קיבלו תמיכה מאסיבית בשווי של עשרות מיליוני שקלים מעמותת V15, שמומנה על ידי בעלי הון זרים וממשלות זרות".