מתי דן: לצאת נגד הבג"ץ

מתי דן מזועזע מהחלטת הבג"ץ לבדוק אפשרות שנשות הכותל יוכלו לקרוא בספר תורה בעזרת הנשים, "אין להם שום סמכות לדון בכותל המערבי".

בני טוקר , ט"ז בטבת תשע"ז

מתי דן
מתי דן
ידידיה חסון - סוכנות הידיעות ''חדשות 24''

מתי דן יו"ר עמותת עטרת כהנים תוקף בערוץ 7 את החלטת בג"ץ מהשבוע לחייב את המדינה לספק תשובה מדוע נשות הכותל לא תוכלנה לקרוא בספר תורה בעזרת הנשים המסורתית.

לדבריו הבג"ץ חורג מסמכותו, "אין לבית המשפט סמכות לדון בפולחן במקומות הקדושים ואנחנו לא נוותר ולא נרים ידיים. בחוק השמירה על המקומות הקדושים. נאמר ששר הדתות יתקן תקנות יחד עם הרבנים הראשיים, לצערנו בית המשפט מתריס כאן נגד תורת ישראל".

דן טוען כי לא יעלה על הדעת שכל שבוע יקום זרם חדש שידרוש מעמד בכותל, "בהתחלה נשות הכותל הרפורמיות רצו להתפלל בקשת רובינזון וכעת נשות הכותל האורתודוסיות רוצות לקרוא בתורה ברחבה המקורית, איפה נשמע כדבר הזה? בית המשפט העליון ואותם שופטים הם אלה שהניחו את זרי המחלוקת בכותל. זו בושה מה שהם עשו אבל בסוף העם מבין וכולם מבינים שבג"ץ מגזים פה.

"הבג"ץ פועל שלא כחוק ואין שום תוקף להחלטות שלו. אני פונה לציבור להגיע בראש חודש שבט באלפיו לכותל כדי שלא יהיה להן מקום להתפלל שישלחו אותן לפינה בצד. אנחנו לא נעבור בשקט על חילול הקודש. העם יתקומם ויצא נגד זה ואני מזהיר שמי שיחלק את הכותל יחלק את ירושלים ויחלק את העם".