מחאת אוהדי בית"ר ירושלים מחריפה

אחרי תוצאת התיקו מול אשקלון ובשל עיכוב בחיזוק הקבוצה, החליטו אוהדי הקבוצה, חברי ארגון 'לה-פמיליה' על מספר צעדי מחאה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ז

אוהדי בית"ר (ארכיון). מחריפים את המאבק
אוהדי בית"ר (ארכיון). מחריפים את המאבק
צילום: פלאש 90

מפסיקים להיות אדישים. כך פתחו אוהדי בית"ר ירושלים, חברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה' את הסטטוס הזועם שלהם בדף הפייסבוק של הארגון.

זו תקופה ארוכה שהקבוצה לא מתפקדת, וכעת, אוהדי הקבוצה שנמאס להם כבר מזמן מכך, החליטו לעשות צעדים בנושא.

אם לפני שבועיים הוציאו חברי הארגון הודעת תמיכה נדירה בבעלים טביב, בנושא הפסקת הקריאות הגזעניות ביציעים, זאת כמעין "הזדמנות אחרונה" לבעלים הירושלמי לתקן את הליקויים בקבוצה, כעת הבינו האוהדים שמה שהיה הוא שיהיה והגיע הזמן לעשות מעשה.

בדף הפייסבוק של הארגון, כתבו אוהדי הקבוצה כי בשבועות האחרונים הם עדים "לאחת העונות היותר ביזיוניות שהיו פה בשנים האחרונות".

לדברי חברי הארגון, "95% מהשחקנים שמשחקים היום בקבוצה אלו שחקנים שנשרו מקבוצות אחרות – שאריות של הליגה. האם הפכנו לפח זבל של הליגה ? מסתבר שכן בכמה מובנים. ברגע שאתה מביא שאריות לקבוצה אתה תיראה כמו שאריות. גם בכדורגל יודעים: מה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל".

חברי הארגון הודיעו כי "לאחר התייעצות של כל ראשי הארגון, הוחלט לא לשבת בשקט עד שלא יחזירו לנו את בית"ר שלנו. בית"ר שייצרה שחקנים, שגדלה על ערכי המנורה ועל הכבוד של המועדון ולא בית"ר שנראית כמו אוסף של חלקי פאזל של מתאימים לעצמם, למועדון ואולי אפילו למקצוע".

כצעד ראשון הודיעו שם, מחר (יום שישי) יגיעו הם לאימון הקבוצה שיתקיים בשעה 9:00, ויפגינו על מצב הקבוצה.

החלטה נוספת, חריפה עוד יותר שקיבלו ראשי הארגון היא אי עידוד הקבוצה במשחק הליגה הקרוב ביום ראשון מול הפועל חיפה באצטדיון טדי, במשך 15 הדקות הראשונות של המשחק. לדבריהם, "אי אפשר כל משחק לבוא בהמונינו למגרשים, לעודד 90 דקות ולא לקבל אפילו טיפת פידבק של מאמץ וכבוד למועדון מצד השחקנים שלובשים את המנורה על החולצה".

"נכון שאנחנו שרים "גם בתקופות הכי קשות", ובית"ר אכן נמצאת בתקופה לא קלה אבל זו תקופה שראשי המועדון הטילו על הקבוצה ולא תקופה שהקבוצה נקלעה אליה. הרי התרענו מתחילת השנה על מצב הקבוצה שנחלשה פלאות ועל כך שמה שהביאו זה בכלל לא מספיק לכבודה של הקבוצה, לא בעמדת המאמן ולא בעמדת השחקנים, אם אפשר לקרוא להם כאלה בכלל", כתבו בהודעתם חברי הארגון, "את כל מה שנבנה והצליח שנה שעברה הבעלים מכר או לא רצה – ככה לא בונים קבוצה".

אוהדי הקבוצה מודעים לביקורת כלפיהם. "יהיו כאלה שיגידו שהקהל אשם בכך שהבעלים לא משקיע, אם כך אז מדוע לא הייתה השקעה ובניה משנה שעברה כשהקבוצה עוד הייתה באירופה? וכמה השקעה צריכה קבוצה של 11 שחקנים לנצח קבוצה של 7 ילדים מאשקלון? האם גם בזה אשם הקהל?".

עוד הבטיחו חברי הארגון, "לא נשב בשקט עד שהמאמן לא יוחלף ועד אשר הבעלים לא יחשוב על טובת הקבוצה מאשר על טובת הכיס. אנחנו לא מתביישים לומר לך מר אלי טביב, אנחנו קהל שיוצר הכנסות כמו ששום קהל בארץ לא יוצר. אמנם אנחנו מידי פעם עושים נזקים כספיים לקבוצה אבל הם כאין וכאפס לעומת הכספים שאנחנו מכניסים לקבוצה ועל כל השחקנים שהקהל משביח. רק חבל שיש מי שמוכר את המוצר שאנחנו מטפחים", כתבו.

בהמשך הפוסט הזועם, כינו חברי הארגון את שחקני המועדון הירושלמי, "שחקניות", כשכתבו "ולכם השחקניות אנחנו רוצים להגיד שללבוש את סמל המנורה זאת זכות וגאווה ולכם אין בכלל מושג מה המשמעות של הסמל. אם לא תתחילו לשחק ולהילחם על הזכות הזאת אתם תרגישו את הקהל נגדכם", הבטיחו בנחישות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il