בנו של אלירז פרץ חגג בר-מצווה

בנו הבכור של רס"ן אלירז פרץ הי"ד, חגג בר מצווה עם התפילין של אביו. מרים פרץ: "ערבוביה של רגשות - שמחה גדולה ועצבות גדולה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו בטבת תשע"ז

בנו של אלירז פרץ חגג בר-מצווה-ערוץ 7
אור חדש עם אמו שלומית וסבתו מרים
צילום: OneFamily. שרה לוין

אור חדש אוריאל, בנו הבכור של חלל צה"ל רס"ן אלירז פרץ הי"ד, אשר קרוי על שם דודו, סגן אוריאל פרץ ז"ל, אף הוא חלל צה"ל - חגג אתמול (חמישי) את בר המצווה שלו בבית הכנסת ע"ש דודו אוריאל ז"ל בגבעת זאב.

בטקס מרגש של הנחת תפילין השתתפו בני משפחתו וחברים רבים לצד סבתו מרים פרץ ואמו שלומית פרץ.

התפילין אותן הניח אור-חדש בטקס היו התפילין של אביו ומי שעזר לו להניח אותן היה אליסף פרץ, האח הצעיר של אלירז ואוריאל. כמו כן, משפחת פרץ הכינה לאור-חדש מתנה מיוחדת - תיק צבאי של אלירז ובתוכו מספר מזכרות: כומתה של גולני, ציצית, ספר תנ"ך, דגל ישראל, סידור וגם המכתב שאלירז כתב לשלומית כשבנם נולד.

לצד זאת, בני משפחה עברו בכל רחבי הארץ והסריטו אנשים רבים, שפגשו את אלירז בחייהם, מספרים אודותיו. הסרט הוקרן במהלך האירוע.

"זה תיק חיים", אמרה מרים פרץ, סבתו של אור-חדש, "כל פעם שתלך בדרך ויהיה קשה ומורכב ותתגעגע לאבא - תפתח את התיק, תוציא משם משהו - סיפור אחד על אבא שיתן לך כוח".

צילום: OneFamily. שרה לוין

אביו של אור, אלירז, שירת כקצין וכסמג"ד בסיירת גולני וזאת למרות שאחיו הגדול סגן אוריאל פרץ ז"ל נפל במארב בדרום לבנון בשנת 1998, תוך מילוי תפקידו כמפקד מחלקת הסיור בגדוד 51 של חטיבת גולני. אלירז עצמו נפל בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה בשנת 2010. במותו הותיר אחריו אלירז את אשתו שלומית ואת ארבעת ילדיהם.

את בנם הבכור, אור-חדש אוריאל, קראו אלירז ושולמית, כאמור, על שם דודו. אור הוא הנכד הבכור למרים פרץ. מאז מותם של שני בניה הפכה מרים, בעל כורחה, לסמל של גבורה ועמידה איתנה בשל האסון הכפול שפקד אותה.

מרים פרץ סיפרה לאחר הטקס כי "הייתה היום ערבוביה של רגשות. מצד אחד - שמחה גדולה על כך שאור-חדש אוריאל הגיע לחגוג בר מצווה, ומצד שני - עצבות גדולה בגלל שאביו, אלירז, לא היה איתו. אבל לכל אדם שבא הבוקר הייתה רק מטרה אחת - לשמח את אור-חדש אוריאל. כשהילד פתח את ארון הקודש נזכרתי בבר מצווה של אלירז. ראינו ביום הזה שכל עם ישראל כולו בא לחגוג ולשמוח איתנו".

מרק בלזברג, יו"ר ארגון 'משפחה אחת' (OneFamily), אשר מלווה את משפחת פרץ במשך שנים, מציין כי ‎"זוהי זכות גדולה ללוות את משפחת פרץ היקרה, ולשמוח ולבכות ביחד איתם היום בבר מצווה של אור-חדש, בנם הבכור של אלירז ושלומית. סיפורה של משפחת פרץ ידוע לכל ישראלי. אור-חדש היה בן שש כשאבא שלו נפל והיום הוא מכיר את אבא שלו מתוך הזכרונות של משפחתו, חבריו לחיים וחבריו לקרב. אני לא מכיר בעולם בן אדם, כמו האלירז שהכרתי היום דרך הסיפורים ששמעתי".טוען....

צילום: OneFamily. שרה לוין