הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמןצילום: ישי דמארי

כ-150 תלמידי ישיבת "נתיבות יוסף" במצפה יריחו סיימו היום (ראשון) לימוד של שישה סדרי תלמוד בבלי, בטקס שנערך בהשתתפות הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית וראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא.

הרב שבתי סבתו, ראש ישיבת "נתיבות יוסף", הודה לרב דרוקמן על הגעתו מרחוק וסיפר כי בזכות הרב דרוקמן הישיבה הוקמה לפני ארבעים שנה, כשהרב הסכים לתלמידי הרב סבתו להתגייס דרך ישיבת ''אור עציון''.

הרב סבתו סיפר כי לפני מספר שנים, כשרצה לדבר עם הרב דרוקמן, קבעו לו פגישה בין אחד וחצי לשתיים לפנות בוקר, וכשהגיע ראה את המקום מלא בתלמידים שיוצאים ונכנסים מהרב. "הרב דרוקמן מנהיג את הציונות הדתית למעלה משנות דור בשמחה, בעוז ובאמונה גדולה".

הרב סבתו העניק לרב דרוקמן את סדרת הספרים "ותישאני רוח" שנכתבו על ידו ובירך את הרב ''באורך ימים ושנות חיים בהנהגת עם ישראל''.

במהלך נאומו של הרב חיים דרוקמן הוא אמר: "אני מודה לראש הישיבה שהזמין אותי לאירוע מרגש שכזה. אולי בשבילכם תלמידי הישיבה זה כבר דבר שבשגרה ומובן מאליו, אבל לסיים מסכת וקל וחומר ש"ס זה דבר שאין כמותו".

הרב הדגיש את הייחודיות באירוע מעין זה, "אם היו אומרים בעבר שילמדו ש"ס, אפילו לא יסיימו - היו צוחקים עליכם. ברוך ה' עולם הישיבות הולך וגדל ומתרחב".

הרב דרוקמן סיים בבקשה מיוחדת מכלל תלמידי הישיבה: "עכשיו זו המשימה שלנו - לא לוותר על אף יהודי. לא לוותר ולהאמין בה' עד שנראה ונזכה ל'כל בנייך לימודי ה''. אני לא צריך לברך אתכם, האירוע הזה הוא הברכה של כולנו".