הביטחוניסטים זועקים:
בנט וחבורת משיחיים מנהיגים את המדינה

ראש המוסד לשעבר שבתי שביט טוען כי "מדינה שלמה מוחזקת כבת ערובה על ידי חבורת קיצוניים שדוחפת את ישראל להתאבדות דמוגרפית ולטרור".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ז

ראש המוסד לשעבר שבתי שביט תקף הערב (ראשון) את צמרת הנהגת המדינה מכל המפלגות הציוניות.

"ממשלת ישראל מדברת באופן מוצהר על פתרון של שתי מדינות אבל גוררת אותנו למציאות של רוב פלסטיני. וסיפוח וזו המדיניות שלכם? זו המנהיגות שלכם? זה העתיד שאתם מציעים לנו? אנחנו מובלים על ידי חבורה של אנשים משיחיים בהנהגת בנט, שחידשו את המנהג של העלאת קורבנות אדם למולך של הטריטוריה ומעדיפים אותה על חיי אדם", תקף שביט.

את הדברים אמר שביט במסיבת עיתונאים שקיימה תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" בבית סוקולוב בתל אביב, כחלק מקמפיין "נפרדים מהפלסטינים ושומרים על ישראל יהודית ובטוחה".

שביט טען עוד כי ''מדינה שלמה מוחזקת כבת ערובה על ידי הקצה של הימין המשיחי, חבורת קיצוניים שדוחפת את ישראל לעבר התאבדות דמוגרפית ואתנית למציאות של עוד דם, עוד שכול ועוד טרור".

מפקד פיקוד המרכז לשעבר, האלוף במיל' גדי שמני, אמר: ''עלינו לכוון את המאמצים לרוב הדומם והאדיש, לדעתי יש רוב שתומך בשתי מדינות ולא היה רוצה לראות את מדינת ישראל עם רוב ערבי. אין שום סיבה שמשאיות מג'אבל מוכאבר יכנסו לירושלים וידרסו חיילים.

"אני רוצה גבול שהם שם ואנחנו כאן ותהיה מערכת יחסים של שכנים טובים. גם אין שום סיבה ששלוש-מאות אלף פלסטינים תושבי ירושלים עם תעודות כחולות יוכלו לנוע לכל מקום – זאת לא ירושלים האמיתית", הסביר.

יו"ר תנועת ''מפקדים למען ביטחון ישראל'', האלוף במיל' אמנון רשף, אמר: ''האינטרס היחיד העומד לנגד עינינו הוא עתידה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית לעם היהודי ושהמפתח בעת הזו הוא היפרדות מהפלסטינים, מה שיוביל לביטחון לאומי ואישי. יש שתולים תקוות בגורמים אחרים 0 אנו קוראים לקחת את עתידנו בידנו''.

לדברי רשף, מדינת ישראל יכולה וצריכה לצאת ביוזמה עצמאית. ''אל לה למדינה לספח שניים וחצי מיליון פלסטינים, אנו צריכים לשמר את אופייה כמדינה יהודית. אנו אלה שלחמו שנים בשירות על ביטחונה של המדינה ונילחם גם כעת''.

מפכ"ל המשטרה לשעבר רב ניצב בדימוס אסף חפץ אמר תקף גם הוא את המחנה הלאומי. ''מיעוט קיצוני קטן סוחף אותנו לקיצוניות שאני חושש ממנה ובעתיד גם לא תהיה חזרה ממנה. לא הייתי מוכן לקחת סיכון בסיפוח של אפילו מיליון. אני חרד מכל פעולה שתערער את האיזון ותפיל עלינו את כל הבעיות הבינלאומיות. הרשות היא מרכיב חשוב בכל הסדר והביטחון, בלעדיהם נצטרך לקחת את זה על עצמנו''.

חפץ הזהיר מהחלת הריבונות במעלה אדומים, ''תהליך סיפוח אפילו הקטן ביותר במעלה אדומים יערער את השליטה של הרשות וזה יחייב אותנו לפעול ולהשקיע הרבה יותר תקציבים.

''יתווספו לנו הוצאות אדירות ואני לא רואה את משטרת ישראל מתמודדת מחדש עם אכיפה של שלטון החוק ביו"ש. הפערים רק יעלו ויצמחו. האפשרות לחזק את בתי החולים והחינוך בפריפריה רק יקטנו ולא ברור לאן בנט וחבריו סוחבים אותנו בעקבות הסיפוח. אני כאן להביע את חששותיי. עצם הרעיון לספח יצרו מצב בלתי הפיך ונגדו אנו מתריעים'', טען.

מסיבת העיתונאים התקיימה הערב לאחר שהתנועה השיקה קמפיין הקורא ל''היפרדות מהפלסטינים''. הקמפיין כולל פרסומים שונים ובהם שלטי חוצות בכל רחבי הארץ עם תמונה של המון פלסטיני ועליו כתוב בערבית המשפט: قريبا سنكون الأغلبية או בתרגום לעברית "בקרוב נהיה הרוב".