תרומה אחת הצילה שישה בני אדם

שישה בני אדם שחייהם ניצלו ומשפחתו של התורם שנפטר והעניק להם חיים נפגשו יחד בפעם הראשונה בבית החולים כרמל.

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ז

התורמים והמאושרים
התורמים והמאושרים
צילום: אלי דדון

שנת 2016 נרשמה כשנת השיא בבית החולים כרמל בתרומות איברים ושנת השיא בישראל בכלל בתרומות איברים להשתלה.

שש פעמים בארבע השנים האחרונות צלצל הטלפון המיוחל בביתו של אריאל אברהמי בן ה 69 מנתניה. 6 פעמים הוא נקרא להגיע בדחיפות לבצע את השתלת הכליה לה הוא כל כך חיכה, ושש פעמים הוא התאכזב. כל השתלות הכליה להן חיכה אריאל התבטלו ברגע אחרון בגלל בעיות התאמה.

את הטלפון האחרון לפני מספר חודשים הוא לא ישכח. "בשעה שתיים צלצל הטלפון אצלי בבית ותוך שעה כבר הייתי בבית החולים בהמתנה והכנות לניתוח, זה היה הצלצול היפה ביותר ששמעתי בחיי", מספר בהתרגשות אריאל, "זה ריגש ושימח אותי אפילו יותר מהצלצול של אריאלה ממפעל הפיס".

אריאל הוא אחד מתוך 6 המושתלים שחבים את חייהם לשלמה ז"ל וגם הוא הגיע למפגש המיוחד. שלמה ז"ל תושב חיפה מת מוות מוחי בעקבות אירוע מוחי חריף שתקף אותו לפני מספר חודשים. אשתו של שלמה ומשפחתו הסכימו לתרום את כל איבריו להצלת חיי אחרים.

מגופו של שלמה נתרמו 2 כליות, ריאה אחת, תרומת כבד, ושתי קרניות. 6 חולים זכו ונתרמו מכל חלקי הארץ.

"לראות את כולם כאן נפגשים, ניצולים מושתלים יחד עם משפחתו האצילה של התורם שלמה ז"ל זהו רגע מרומם ומיוחד עבור כולנו", ברך את המשתתפים ד"ר אריק עדן, נאמן ההשתלות של ביה"ח כרמל. ד"ר עדן יחד עם מתאמת ההשתלות האחות עדנה רז מנהלים את מערך תרומות האיברים והבקשות מהמשפחות בביה"ח כרמל כבר יותר מעשר שנים.