ועידת לע"מ לתקשורת הדתית-חרדית
ועידת לע"מ לתקשורת הדתית-חרדיתצילום: חזקי עזרא

מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, אבי וייס, התייחס היום (שלישי) במהלך כנס לע"מ לתקשורת הדתית והחרדית לנושא שילוב עיתונאים דתיים וחרדים במערכות התקשורת הגדולות.

"אף אחד לא כפה עליי להעסיק כתב דתי. אני לוקח כתבים לפי כישרון ומקצועיות ולא לפי איך שהוא נראה בטח שלא לפי פאות", ציין וייס תוך שהוא רומז לקבלתו לעבודה של כתב הדתות של ערוץ 2, יאיר שרקי.

"אני סבור שיש להביא כמה שיותר זרמים שונים למסך. כתב דתי יכול להיות גם כתב מדיני וצבאי. סיוון רהב מאיר הייתה כתבת משפט", הוסיף וייס.

מנכ"ל חדשות 2 התייחס לתחקיר שפורסם לאחרונה אודות השר ליצמן ואמר, "עיתונאי טוב לא רואה בעיינים ולא משנה אם הוא חובש כיפה. זה לא סיפור על מאכער אלא על ליצמן. זה סיפור הרבה יותר מורכב. מי שעקב אחרי הסיפור עם ליצמן ראה שהסיפור מאוד עמוק. אסור שהמסך יראה חד גוני. הכתב האתיופי הראשון הוא אצלנו וכך גם הכתב הערבי וכדומה".

"מעולם לא קיבלתי מראש הממשלה שהוא שר התקשורת טפיחה על השכם על זה שהבאתי כתבים מזרמים שונים. לא על זה היו השיחות שלי עם ראש הממשלה", הוסיף וייס.

מפקד גלצ, ירון דקל, אמר למשתתפים, "לנו יש אחריות כי אנחנו בונים את דור העתיד של התקשורת הישראלית. התקשורת הכללית יותר פתוחה וכתב אצלנו יכול לעשות כתבה על כל דבר בלי למצמץ ומבלי להיכנע לשום לחץ".