השר ארדן והמפכ"ל אלשיך
השר ארדן והמפכ"ל אלשיך צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מגיב להירצחו של השוטר רס''מ ארז לוי בן ה-34, בפיגוע דריסה שאירע במהלך מבצע להריסת מבנים בלתי חוקיים ביישוב הבדואי אום אל חיראן הסמוך לחורה שבנגב. הודעה נמסרה לבני משפחתו.

שוטר נוסף נפצע באורח בינוני. המחבל חוסל. לאחר הפיגוע התפתחו עימותים קשים במקום, שבמהלכם נפצע באורח קל חבר הכנסת איימן עודה, לאחר שנפגע בראשו ככל הנראה מאבן שידו בדואים לעבר כוחות הביטחון.

"מדובר באירוע קשה לכוחותינו ולמדינת ישראל בכלל. מחבל השייך לתנועה האיסלאמית דהר לעבר כוחותינו במטרה להרוג כמה שיותר שוטרים עוד לפני תחילת הפינוי", אמר ארדן.

השר ארדן הדגיש כי "מדובר באירוע קשה לכוחותינו ולמדינת ישראל בכלל. מחבל השייך לתנועה האיסלאמית דהר לעבר כוחותינו במטרה להרוג כמה שיותר שוטרים עוד לפני תחילת הפינוי.

אני מקווה שיום זה לא יהפוך ליום שמסמן תפנית ביחסים של הבדואים עם רשויות המדינה אך אם כן, לח"כ עודה יש תרומה מאוד גדולה בעניין".

ארדן הוסיף "יש החלטת בג"צ והיא תבוצע, גם באום אל חיראן. לכוחות המשטרה אין שום שיקול דעת בנוגע לביצוע המשימה, ככה זה במדינה דמוקרטית.

''התנהל משא ומתן שבועות ארוכים, מי שניהל את זה הן גורמי המדינה מול התושבים, עודה לא מנהל משא ומתן.

''הוא היה שם כדי ללבות יצרים ולהסית לאלימות. מה שקרה הלילה מחבל ביצע פיגוע דריסה כנגד כוחות המשטרה שהיו במקום, עודה היה בין אלה שליבו את היצרים. כרגע המשטרה מבצעת הערכת מצב. האלימות והטרור לא ינצחו את החוק", דברי ארדן.

העימותים באום חירן דוברות הרשימה המשותפת