יום העצמה
יום העצמהצילום: רוני חי

כ-1000 תלמידות מ-20 אולפנות ברשת החינוך 'נעם צביה' מרחבי הארץ התכנסו היום (ד') בכפר מנחם, ליום שנועד להעצים ולרומם את חובת השליחות והתרומה לעם, לחברה ולמדינה באמצעות מסגרות השירות הלאומי.

ראש רשת החינוך, הרב שמחה ויסמן, קרא לתלמידות לקחת אחריות על החברה הישראלית בכל התחומים. "יש משימות רבות ואנו נקראים לעמוד בכולם".

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, אמר לתלמידות בלהט כי "אתן המובילות של עם ישראל! ראיתי בנות שבשירות הלאומי פשוט מצילות ילדים! זה שווה יותר מכל שירות צבאי-מכל דרגה, מכל כנפי צניחה. זו אולי לא הילה, אין מדים, אבל זה לבנות נפשות ואין דבר גדול מזה! אנחנו לא משרתים אג'נדה! אנחנו משרתים את עם ישראל בצרכים האמיתיים שלו!

''לא ניתן שיובילו אותנו באף למחוזות שהן ההפך מכל מה שעליו חונכנו. מישהו החליט שבנות צריכות להסתער בשדה הקרב. מה יוצא מזה? ניצחון בקרב? אתן צריכות להסתער על עם ישראל שצריך אתכן כדי להציל נפשות. אתן יכולות לעורר מהפיכה בעם ישראל! עוד תורה, עוד עוצמה, עוד בריאות של חיים, עוד בגאולה!".

יו"ר רבני צהר, הרב דוד סתיו דיבר על הזכות שניתנה לבנות לחיות בתקופה שבה היא יכולה לפעול למען עמה, "מוטלת עלינו חובה להעצים את עמנו ואת מדינתנו. בבואנו להחליט באיזו דרך נתרום לעמנו עלינו לשאול שלש שאלות, מה עם ישראל צריך? מה הקב"ה שואל מעמי? לא מה אני רוצה וכיצד אמצה את כשרונותי, לא אני במרכז אלא צרכי האומה במרכז. לא מה אסור ומה מותר אלא כיצד אני פועלת למען "ממלכת כהנים וגוי קדוש"? היכן נהיה מתגדלים ומתקדשים?

''האם בחירתי היא דרך לכל ציבור הבנות ולא רק לי באופן פרטי? כל אחת היא פרט אבל השאלה היא מהו המסלול שאפשרי לציבור רחב? והתשובה היא, השירות הלאומי! שם אפשר לומר אחרי! נצלו את הזכות שניתנה לכן לתרום לעם ישראל ​בדור של גאולה, תנו עם כל הלב!".

הכנס הסתיים במופע של הזמרות דין דין אביב ורוחמה בן יוסף.​