מהאינטרנט למערכת המשפט
מהאינטרנט למערכת המשפט צילום: עביר סולטן. פלאש 90

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום בירושלים נגד אוריה גזית, גבר כבן 30 תושב הישוב תקוע שבגוש עציון.

כתב האישום הוגש בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד וגניבה בידי עובד.

על פי כתב האישום, משנת 2014 במהלך כשנתיים וחצי, הגה גזית והוציא לפועל מיזם מתוחכם ורב היקף של מרמה, במסגרתו הציג מצג שווא, כלפי מנהלי חברת "מילתא", חברה להוצאת כתבי יד, לפיו ישנן שתי קבוצות של תורמים, בספרד ובדרום אמריקה, המעוניינים להתאגד ולהקים עמותות אשר ינוהלו על ידי החברה.

על פי מצג השווא שתי העמותות יתרמו סכומים משמעותיים לישיבת תקוע ולפרויקטים שונים, בחסות חברת "מילתא", אשר תזכה בדמי הניהול וכן בתקציב לקידום פרויקטים על פי חזונה.

לצורך מימוש ושימור המיזם, ביצע גזית אינספור פעולות מרמה, ובכלל זה בדה מליבו דמויות שאינן קיימות שיתפקדו כחברי העמותות, הקים ישויות משפטיות מדומות אשר הנפיקו מסמכים ופעולות משפטיות, וזייף עשרות רבות של מסמכים, בהם מסמכים ממשלתיים בחתימתם של שר האוצר ושל החשבת הכללית באוצר ופרוטוקול של ישיבת ועדת הכספים בכנסת.

על סמך המיזם הועסק גזית בחברת מילתא החל מינואר 2015, וקיבל בין היתר שכר של כ- 35,000 ש"ח בחודש, רכב מפואר וכן עשרות נסיעות לחו"ל שמומנו באופן מלא על חשבון "מילתא". בסך הכל קיבל גזית במרמה מחברת מילתא סכום של כ- 2.6 מיליון ש"ח. בנוסף גנב גזית מישיבת תקוע אותה ניהל סכום של כ- 690,000 ש"ח.

הפרקליטות מבקשת לעצור את גזית עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר נכתב כי מעשיו נעשו בתחכום יוצא דופן, במשך למעלה משנתיים, תוך זיוף אינספור מסמכים וזהויות. "כישוריו יוצאי הדופן של הנאשם בתחום המרמה ויכולותיו להוליך שולל להונות אנשים רבים לאורך תקופה, בגוון רב של מצבים וסיטואציות מעלים חשש סביר שהנאשם יסכן את ביטחון הציבור", נטען בבקשה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו