ב-CNN תוהים: מה יקרה אם טראמפ יירצח?

יממה לפני ההשבעה, רשת CNN עוסקת בשאלה – מה אם טראמפ ופנס יירצחו שניהם, וגם ראשי הקונגרס? מתברר שג'ון קרי עלול להתמנות נשיא.

ערוץ 7 , כ"א בטבת תשע"ז

ות טראמפ וסגנו פנס
ות טראמפ וסגנו פנס
צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

יממה לפני השבעתו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, רשת החדשות CNN עוסקת בשאלה – מי ישלוט בארה"ב אם דונלד טראמפ וסגן הנשיא הנבחר, מייק פנס, יירצחו שניהם מחר?

כתב הרשת הסביר שקיימת שרשרת פיקוד למקרה של סדרת התנקשויות בצמרת הממשל הנכנס. אם הנשיא וסגנו מתים או שאינם יכולים לתפקד, הבא בתור לשמש כנשיא הוא יו"ר בית הנבחרים של הקונגרס, פול ראיין, ואחריו – הנשיא הזמני של הסנאט, הסנטור אורין האץ'. כל אלה הם רפובליקנים.

ה-CNN לא מסתפק בתסריט הבלהות הזה ושואל מה אם יקרה משהו גם לאישים הללו? ובכן, מתברר שבמקרה כזה, שרביט הנשיאות יעבור לשר החוץ, ואחריו לשרים אחרים בקבינט.

אולם, משום ששר החוץ המיועד של טראמפ יושבע רק בעוד שבוע או שבועיים, התנקשות בטראמפ, פנס, ביינר והאץ' ביום שישי בבוקר עלולה להפוך את ג'ון קרי לנשיא, משום שהוא עדיין יהיה שר החוץ.

מכיוון שביום שישי בצהריים, גם קרי ויתר שרי הקבינט של אובמה יתפטרו, ממשיכה הרשת בדמיונותיה הקודרים – הרי שהנשיא יהיה תת-מזכיר המדינה לעניינים פוליטיים, טום שאנון.

אתר החדשות הימני ברייטברט העלה את ההשערה שאנשי CNN מתקשים להשלים עם הפסדו של ברק אובמה וכי הדיווח המוזר הוא חלק ממנגנון הדחקה פסיכולוגי שלהם.