מנדלבליט הודף את המתקפות נגדו

"אני שומע קולות שקוראים לי לא לעסוק בתיקים הקשורים לראש הממשלה", אמר היועמ"ש. "זו חובתי כל עוד אין עילה בחוק המונעת זאת".

רעות הדר , כ"ב בטבת תשע"ז

מנדלבליט הודף את המתקפות נגדו-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
צילום: דוברות משרד המשפטים

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אמר בכנס לשכת עורכי הדין המתקיים באילת כי הוא אינו מתכוון לפסול את עצמו מלעסוק בפרשות שבהן נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"תשובתי לקריאות שעלי לפסול עצמי מלטפל בפרשות אלה - שזאת אינה בחירה בידי. אם אעשה זאת אמעל בתפקידי. זאת לא בחירה - זאת חובה. העובדה שהייתי מזכיר הממשלה לא מונעת ממני לטפל בחקירה", אמר מנדלבליט.

היועמ"ש הדגיש כי "הטיפול שלי בפרשות האמורות אינו אלא קיום הוראות חוק היסוד".

הוא הבטיח כי "ברגע שיהיה ניתן לפרסם מידע, והוכחנו זאת בעבר, אנחנו נפרסם אותו. אני גם מודע לכך שבשלב מסוים אחרי שכבר נודעו החשדות העומדים בבסיס החשדות, התפרסמו לציבור חלקי מידע שונים כביכול מתוך חומר החקירה".

אתמול התייחס לנושא פרקליט המדינה, שי ניצן, ואמר כי "יש הבדל משמעותי בין רף הראיות שמגבש חשד סביר שמצדיק פתיחה בחקירה לבין רף הראיות שנדרש לצורך הגשת כתב אישום".

על ההדלפות מהחקירה לכלי התקשורת אמר ניצן "לצערי לעתים יש הדלפות אודות החקירה, חלקן אמת וחלקן שקר. אני מציע להיזהר מאוד כאשר מסיקים מסקנות על סמך מידע חלקי ומגמתי, ולהמתין בסבלנות לסוף התהליך".