גדי איזנקוט
גדי איזנקוטצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרמטכ״ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, שוחרר במוצאי שבת מבית החולים בילינסון בפתח תקווה, לאחר שביום חמישי עבר ניתוח להסרת גידול סרטני מהערמונית.

הרמטכ״ל ביקש להודות לבית החולים, לצוות הרפואי ולפרופסור ג'ק בניאל על הטיפול המסור.

ד״ר ערן הלפרן, מנהל ''בילינסון'', אמר: ״אני מודה לרמטכ''ל על הבעת האמון בנו ועל בחירתו להינתח בבילינסון ושמח שהמהלך הניתוחי עבר בהצלחה ושעמדנו בציפיותיו״.

פרופ׳ ג'ק בניאל, מנהל המערך האורולוגי, מסר: ״ההתאוששות של הרמטכ''ל מצוינת. הוא השתחרר לביתו למנוחה, צפי ההחלמה מהניתוח הוא כשבועיים במהלכם הוא יגיע לביקורת. אני מאחל לו רפואה שלמה״.

פרופ ג'ק בניאל - מנהל המערך האורולוגי בבילינסון
פרופ׳ בניאל לאחר הניתוח

בימים הקרובים ינוח איזנקוט בביתו. סגן הרמטכ''ל האלוף יאיר גולן ממלא את מקומו והוא קיבל את מלוא הסמכויות לאחר ששרי הממשלה אישרו זאת במשאל טלפוני.

בשבוע שעבר החליט שר הביטחון אביגדור ליברמן להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל איזנקוט בשנה נוספת, כך שכהונתו תעמוד על ארבע שנים. ההחלטה תובא על ידי השר ליברמן לאישורה של הממשלה לקראת סוף החודש.

השר ליברמן אמר כי "איזנקוט הוא רמטכ"ל מוערך המוביל את הצבא בהצלחה ובמקצועיות רבה וכי שיתוף הפעולה הפורה בעבודה עימו יאפשרו להמשיך לקדם תכניות, להכין את צה"ל לאתגרים העומדים בפניו ולחזק את ביטחון ישראל".