נגמרו לנתניהו התירוצים

ראש מועצת אפרת: ראש הממשלה היה מצטט את אובמה שאוסר לבנות ביו"ש אפילו לבנה אחת, כעת הסיסמא הזו נסעה לחופשה בקליפורניה.

אלירן אהרון, וושינגטון , כ"ד בטבת תשע"ז

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, השתתף ביום שישי בהשבעת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ומצפה כעת להחלת הריבונות הישראלית על עירו.

כשריאל אמר לערוץ 7 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יעשה טעות עם ימתין עם המהלך המשמעותי כל כך של החלת הריבונות. "העובדה היא שבנאום בר אילן הוא הקפיא את הבניה למספר חודשים שנמשכו כמה שנים וקיבל "מתנה" מאובמה בדמות החלטה 2234 של מועצת הביטחון נגד ישראל.

"זה הזמן לבנות גם בירושלים וגם ביהודה ושומרון, זה הזמן להכיל את הריבונות כי כל השהיה תתפרש כחולשה והחולשה הזו תתהפך עלינו בעולם", הוסיף כשריאל וסיפר על הפגישות עם סנטורים וחברי קונגרס. "אני אופטימי לגבי הממשל, אבל בוא לא נגזים - מי שמחליט זה ראש הממשלה''.

עודד רביבי, ראש המועצה המקומית אפרת וראש דסק החוץ של מועצת יש"ע, מספר לערוץ 7 על החלטתו להשתתף בטקס ההשבעה. "העובדה שהממשל התחלף גורמת לתחושה אופטימית''.

על רצונו של נתניהו להמתין עם החלת הריבונות במעלה אדומים עד לגיבוש מדיניות מול טראמפ אומר רביבי כי "אם ראש הממשלה חושב שצריך לדחות כדי לגבש עמדה זו דרישה לגיטימית''.

אתה אופטימי?

"ממה שאני שומע בוושינגטון אני אופטימי, אבל כשאני מקשיב לירושלים אז קצת פחות... ראש הממשלה תמיד היה מצטט לנו את אובמה - "לא עוד לבנה אחת" - זו היתה הסיסמא שלו בכל פעם שנפגשנו, הסיסמא הזו נסעה ביום שישי לחופשה בקליפורניה, שיחפשו שם לבנים אולי שם הם יבנו את עתידם''.

צילום: מועצת יש"ע