פעם הרגשנו לבד, היום מבינים אותנו

יו"ר ארגון הגג של הגופים היהודיים בבלגיה: פעם הרגשנו שאף אחד לא מבין מה מרגישים היהודים באירופה, אחרי הפיגועים בצרפת זה השתנה.

יוני קמפינסקי, בריסל , כ"ה בטבת תשע"ז

פעם הרגשנו לבד, היום מבינים אותנו-ערוץ 7
כנס EJA בבריסל
צילום: יוני קמפינסקי

פיליפ מרקו'יץ, יו"ר ארגון גג של גופים יהודיים בבלגיה, אמר היום (שני) בכנס איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA) הנערך בבריסל, כי ישראל צריכה לסייע למדינות העולם במלחמה בטרור.

"במשך זמן רב רק יהודים היו המטרה של הטרור אבל זה השתנה. פעם הרגשנו לבד, הרגשנו שאף אחד לא מבין מה עובר עלינו. מאז האירועים בצרפת אנשים מבינים שזה פוגע בכולם", אמר מרקו'יץ.

לדבריו אין עתיד לאירופה אם לא תהיה מלחמה נחושה בטרור המוסלמי. ''אנטישמיות זה נושא חשוב אבל היום יותר דחוף לטפל בטרור. דמוקרטיה זה לא מספיק, צריך שהדמוקרטיה תדע להגן על עצמה".

"היום יש עניין חשוב - לאירופה אין ניסיון בטרור אבל לישראל יש", הדגיש מרקו'יץ. ''חשוב מאוד שישראל תעזור למדינות אירופה במלחמה נגד טרור". לדבריו "כבן לניצולי שואה, מאוד כואב לראות שיש היום אנטישמיות. צריך להתמקד בחינוך - לחנך שצריך לכבד כל אדם. אנחנו היהודים רוצים לחיות בשלום"

"אנחנו רוצים שאנשים יבינו שהדרך היחידה להגן על אירופה זה לשמר את הדמוקרטיה ולהילחם בטרור. זה יקח זמן, זה לא קל, אבל אם הצד השני יראה נחישות - יש לנו סיכוי לנצח את הטרור", הוסיף.