"ישראל צריכה שר כלכלה במשרה מלאה"

במשרד הכלכלה והתעשייה נערך היום טקס חילופי שרים במעמד השר הנכנס אלי כהן והשר היוצא משה כחלון.

חזקי ברוך , כ"ו בטבת תשע"ז

כהן וכחלון
כהן וכחלון
צילום: הדס פרוש

במשרד הכלכלה והתעשייה בירושלים נערך הבוקר (שלישי) טקס חילופי שרים במעמד השר הנכנס ח"כ אלי כהן (כולנו) והשר היוצא משה כחלון (כולנו).

השר הנכנס, אלי כהן, אמר כי "ההכנסות של מדינת ישראל מגיעות מהמגזר העסקי והאינטרס של מדינת ישראל היא לפתוח כמה שיותר מפעלים חדשים. חינוך, רווחה, ביטחון ותרבות תלויים בצמיחה של המשק הישראלי. כלכלה חזקה ואיתנה מביאה חברה שוויונית, חברה חזקה".

בהמשך פנה השר כהן לשרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, ואמר לו "אנחנו לא נמצאים אחד מול השני, אנחנו נמצאים ביחד. זה אינטרס משותף שלנו. כל מי שירצה לפתוח מפעל בישראל, חברות בינלאומיות וחברות מקומיות - תהיה להם כאן אוזן קשבת".

בהקשר זה הוסיף השר הנכנס: "טראמפ אמר בנאומו שהוא רוצה לפעול שהתעשיות ישארו בארה"ב ולהחזיר תעשיות לארה"ב. אם הכלכלה החזקה בעולם אומרת שהיא רוצה אצלה תעשייה ומקורות תעסוקה, אנחנו צריכים להבין את הנושא, לשמור על התעשייה ולמשוך משקיעים מחו"ל".

שר הכלכלה התייחס לתוכניותיו במשרד ואמר כי במהלך החודש הקרוב הוא מתכוון להקדיש ללמידה וגיבוש התוכניות. עוד הוא הוסיף כי "במסגרת התפקיד יפעל להעלאת הפריון, שמירה על אבטלה נמוכה, השקעה בקידום החינוך הטכנולוגי ושמירה על זכויות העובדים המהווים מקור להון אנושי שחשוב לפתח. תעשיה חזקה, תחרותית ויעילה תאשר העסקה הוגנת המקדמת את העובדים ומביאה לצמיחה של המשק".

שר האוצר משה כחלון שהחזיק בתקופה האחרונה גם בתיק הכלכלה, אמר כי "משרד הכלכלה משלים את ארגז הכלים של מפלגת כולנו ויחד עם משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון אנחנו מחזיקים היום בכל התיקים הכלכליים חברתיים בממשלה. יחד נפעל להצמחת המשק, לצמצום הריכוזיות, צמצום הפערים החברתיים והפחתת יוקר המחייה בישראל".