ממשיך בסין: חוזה ענק לקפטן הנבחרת

ערן זהבי, קפטן נבחרת ישראל בכדורגל וכוכב גוואנגז'ו הסינית האריך את חוזהו בסין תמורת 7.5 מיליון דולר. "עבודה קשה מביאה תוצאות"

נרי וייס , כ"ו בטבת תשע"ז

זהבי במדי מכבי ת"א
זהבי במדי מכבי ת"א
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

קיסר סין. רבים הרימו גבה על בחירתו של ערן זהבי לעבור מליגת העל הישראלית לליגה הסינית הראשונה.

אחרי ששבר את שיא הכיבושים בעונה אחת בליגת העל הישראלית וסחף את קבוצתו הישראלית מכבי ת"א אל מפעל ליגת האלופות היוקרתי, רבים האמינו כי אם זהבי יעבור לשחק במקום אחר, תהיה זו קדנציה שניה באירופה.

ואז הגיע ההצעה המפתה מסין וזהבי הפך לשגריר הישראלי הראשון במדינה תמורת סכום אדיר של חמישה מיליון דולרים לשנתיים.

היום (שלישי) חתם קפטן נבחרת הכדורגל של ישראל על חוזה מחודש בקבוצתו הסינית, גוואנגז'ו כשזה האריך את חוזהו תמורת שידרוג משמעותי בשכרו.

למעשה, זהבי שידרג את שכרו בכמעט 50% כשחתם בשורות המועדון הסיני עד לשנת 2020 תמורת 7.5 מיליון דולרים בעונה אחת.

באם ירצו הסינים למכור או קבוצה אחרת תרצה לרכוש את הקשר הישראלי המצויין שכבש מספר רב של שערים בעונתו הראשונה בליגת העל הסינית, יצטרכו לשלם עליו סכום של 40 מיליון דולרים.

לא רק זה, אלא שזהבי ימשיך לקבל תוספת של 20 אלף דולרים על כל שער שיכבוש במסגרת הליגה והגביע, כשעוד סוכם במעמד החתימה כי זה ישוב ללבוש את חולצה מספר 7, חולצת המזל שלו והמספר איתו שיחק במדי מכבי ת"א בליגה הישראלית.

"חתמתי היום חוזה חדש ומשודרג בקבוצתי ואין יותר מרגש מתחושת הסיפוק שעבודה קשה מביאה תוצאות", אמר זהבי במעמד החתימה.

לדבריו, "לא קל היה לעבור למדינה חדשה בצד השני של העולם אבל אני יודע רק דבר אחד - שעבודה קשה תביא לי הצלחות ולכן אני כל כך שמח שהנהלת המועדון שלי מעריכה את עבודתי ואת מה שאני נותן למועדון".

עוד אמר הקשר המצויין, "תודה ענקית לכל מי שמפרגן לי . זה מחמם לי את הלב. אנסה גם השנה לגרום נחת לכולם ולהיות השגריר הכי טוב שיש בסין".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il