שוטרים בגרמניה
שוטרים בגרמניהצילום: רויטרס

מאות שוטרים פשטו היום (רביעי) על עשרות דירות של פעילי ימין קיצוני בכל רחבי גרמניה, בחשד כי הפעילים תכננו לבצע שורת תקיפות נגד יהודים, מהגרים וקציני משטרה.

לטענת משטרת גרמניה פעילי הימין הקיצוני הקימו ארגון בשם "Reichsburger" שפירושו "אזרחי הרייך" ובדומה לארגוני טרור רכשו נשק ותחמושת רבים במטרה לבצע את הפיגועים נגד יהודים ואחרים. "המטרה של הפשיטה היום הייתה להשיג ראיות נוספות על פעילותה של הקבוצה, על המעשים הפליליים שתכננו חברי הארגון ורכישתם של כלי נשק", נמסר ממשרד התובע הראשי בגרמניה.

בהודעה נמסר עוד כי הפשיטה התמקדה בעיקר בשישה חשודים, שהמשטרה הגרמנית סבורה כי עמדו מאחורי תכנון הפיגועים ביהודים ואחרים. חשוד נוסף היה אחראי ככל הנראה על רכישת כלי הנשק עבורם. הפשיטות המשטרתיות התקיימו במספר מדינות ברחבי גרמניה ובהן ברלין, ברנדנבורג, באדן-וירטמברג, סקסוניה תחתית ועוד.

ארגון "אזרחי הרייך" צבר לאחרונה פופולריות בגרמניה, כאשר על פי ההערכות של משטרת גרמניה הצטרפו אליו בחודשים האחרונים 4500 פעילים חדשים מכל רחבי גרמניה. חברי הארגון מסרבים להכיר בשלטון הגרמני הנוכחי, וטוענים כי הרייך הגרמני ממשיך להתקיים בגבולות 1937, למרות תבוסתה של גרמניה הנאצית. רבים מהם גם מסרבים לשלם מיסים לגרמניה הנוכחית ואף ייצרו לעצמם תעודות זהות פרטיות. חברי הארגון נחשבים כמסוכנים ואלימים, ומספר מדינות בגרמניה מנהלות מעקב צמוד אחר פעילות התנועה בניסיון למנוע תקיפות נגד יהודים ומהגרים.