מעמיקים את השת"פ

סגן מפקד 'מיטב' החדש נפגש עם מנכ"ל השירות הלאומי-אזרחי כדי לחזק את הקשר בין צה"ל לשירות הלאומי.

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשע"ז

סגן מפקד מיטב וג'רבי
סגן מפקד מיטב וג'רבי
צילום: יח"צ

סא"ל צחי רביבו, אשר נכנס לאחרונה לתפקיד סגן מפקד בסיס מיטב, נפגש השבוע עם שר-שלום ג'רבי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי בלשכתו, לצורך היכרות מעמיקה עם מערך השירות הלאומי-אזרחי, המהווה אלטרנטיבה לשירות הצבאי בקרב מקבלי הפטור משירות בצה"ל.

בפגישה, שנועדה לחזק את קשרי העבודה בין הרשות לבין צה"ל, סקר ג'רבי בפני סא"ל רביבו את פעילותם ותחומי שירותם של למעלה מ-17,000 מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי, המגיעים מכלל המגזרים בחברה הישראלית.

השניים דנו בדרכים בהן ניתן למנוע עיכובים בקבלת פטור לאוכלוסיות הזכאיות לכך ומבקשות להצטרף לשירות הלאומי-אזרחי, ביניהן בנות דתיות וכן עולות חדשות המגיעות לארץ וחפצות להתחיל מיד בשירותן בשירות הלאומי.

כמו כן, סיכמו על דרכים להמשך שיתוף הפעולה בהפנייתם של צעירי המגזר החרדי המבקשים לשרת בשירות האזרחי.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ג'רבי, הדגיש כי "רשות השירות הלאומי-אזרחי, יחד עם השר הממונה אורי אריאל, מייחסים חשיבות רבה לשיתוף פעולה הדוק עם 'מיטב' ועם צה"ל, אשר מאפשר למצות את פוטנציאל התרומה למדינה ולחברה של צעירי החברה הישראלית מכלל המגזרים, באמצעות השירות בצה"ל ובאמצעות השירות הלאומי-אזרחי למי שהצבא פטר אותו משירות במסגרתו. אני מודה לסא"ל צחי רביבו על שיתוף הפעולה הפורה למען הרחבת שיעור המשתתפים בתרומה משמעותית בשירות מדינת ישראל".