הרב דוד סתיו
הרב דוד סתיוצילום: יוסי זליגר, פלאש 90

הרב דוד סתיו, יושב-ראש ארגון רבני צהר, אומר לערוץ 7 כי הזמנתו של הרב יונה מצגר להשתתף בכנס רבני ערים והתיישבות במושב שעוסק בכבודה של הרבנות הראשית, מעיד על אטימותם של אנשי הרבנות עצמם.

נציין כי בינתיים, לאור הביקורת שנמתחת על הזמנתו, ביטל הרב מצגר את הגעתו לכנס "כבודה של הרבנות" שנערך היום (חמישי) במלון רמדה בירושלים.

"כבודה של הרבנות חשוב לכולנו, אנחנו רוצים לפגוש רבנות נקייה ומוסרית. לכן להזמין אדם שכיהן כרב ראשי וחשוד בפלילים מעיד על חוסר הבנה מהי הציפייה מעולם הרבנות. הציפייה היא שהרב ישדר מוסריות, רגישות וניקיון כפיים''.

לדברי הרב סתיו, הרבנים שהזמינו את הרב מצגר לכנס לא מבינים עד כמה כבודה של הרבנות נמצא בשפל, "וכמה הם אטומים למה שמתרחש בחוץ. עד כמה החברה הישראלית זקוקה לקול אחר".

הרב סתיו לא מתפלא כלל על נפילתו של הרב מצגר, "אלה שבחרו בו רצו להשפיל את כבוד הרבנות ובמקום לבחור בתלמידי חכמים כדוגמת הרב אריאל הם רצו מישהו שישרת את האינטרס של המפלגות שלהם. הם הרי ממילא לא סומכים על הרבנות הראשית. לא בתחומי הכשרות או הגיור ולא בשום תחום, זה לא מעניין אותם. הם מחפשים רק ג'ובים וכוח".

לדבריו הגיע הזמן להפריד בין הרבנות לפוליטיקה, "חייב להיות ניתוק מוחלט בין העולם הרבני לפוליטי וכל עוד פוליטיקאים מנהלים את הרבנות זה בלתי אפשרי. אולי מוטב להעביר את הבחירה (ברבנים הראשיים - ב.ט.) לציבור הרחב כי המצב שבו פוליטיקאים מנהלים את הרבנות מזמין בעיות".