יוצאים לחלק. מתוק בלב
יוצאים לחלק. מתוק בלבצילום: יח"צ

תלמידי כפר הנוער הדתי הודיות ליד טבריה הצטרפו בשבוע שעבר למבצע 'מתוק בלב 3', לציון יום הולדתו של גיל-עד שער, אשר נחטף ונרצח לפני כשנתיים וחצי, יחד חבריו נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד.

מאחורי הפרויקט עומדים אופיר ובת גלים, הוריו של גיל-עד, אשר החליטו לציין גם השנה את יום הולדתו דרך התחביב שהיה אהוב עליו – אפיית עוגיות שוקולד-צ'יפס. בפרויקט, אנשים מרחבי הארץ והעולם אפו עוגיות וחילקו אותם ברחוב לאנשים שהם לא מכירים, יחד עם פתק שמסביר מי היה גיל-עד ומבקש דרך זה לקרב ולחבר בין אנשים.

תלמידי הודיות אפו עוגיות ויצאו לחלק אותם בכפר, וחניכי שכבת י' בכפר, אשר יצאו באותו היום לסיור בכנסת כהכנה לקראת קבלת תעודת הזהות הראשונה, לקחו איתם את העוגיות וחילקו למבקרים במשכן.

אבי מאייר, תלמיד בכפר אשר ביקר בכנסת באותו היום כתב כך בפייסבוק שלו: "הלכתי בכנסת ועצרו אותי מספר בני נוער שהביאו לי עוגייה עם פתק. בפתק היה כתוב "היום הוא יום הולדתו של גיל-עד שער... אנחנו תלמידי כפר הנוער הודיות, מציגים לך את העוגיות שלנו לזכרו, לכבודו וכדי להביא לאחדות בתוך החברה".

גם דיירי הכפר השיקומי 'עלה נגב – נחלת ערן', המטפל באנשים וילדים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות מורכבות, השתתפו באפיית העוגות והתבשילים.

לאחר האפייה, לקחו דיירי הכפר, בהובלתן של בנות השירות הלאומי, את העוגות ויצאו לחלק לעובדי הכפר ולשמח את העובדים בכפר כאות תודה והערכה על הפעילות שהם מקיימים לאורך כל השנה, הטיפולים שהם מעניקים, האכפתיות והדאגה לאנשים עם מוגבלויות. העובדים, שלא ציפו למחווה כזו מהדיירים, התרגשו מאוד וחיבקו את הדיירים שהוכיחו פעם נוספת כיצד ניתן להתעלות מעל המגבלות.

אבי וורצמן, מנכ"ל הכפר השיקומי ציין כי "דיירי הכפר מביעים את עצמם ומשדרים את האהבה שלהם גם ללא מילים. זהו מבצע מקרב לבבות שמחבר בין אנשים מכל קצווי הקשת. גיל-עד אייל ונפתלי הפכו לסמל של אחדות בעם ישראל, אחדות שמגשרת על כל הפערים".

מנכ"ל הודיות אלי שטיין הדגיש, "חלק מהתפיסה החינוכית שלנו זה להיות תמיד במצב של נתינה ועזרה לזולת, כאשר גם אנשים שחלקם מגיעים משכבה סוציו-אקונומית חלשה, מורגלים להיות בצד הנותן. נתינה שבאה מאהבה מעצימה ומאפשרת לכולנו לשאוף גבוה יותר ולהיות אנשים טובים יותר".